середа, 1 квітня 2020 р.


2 квітня  у день народження відомого данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена  відзначається Міжнародний день дитячої книги, який був  встановлений з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги у 1967 році. Мета Дня – привернення уваги до дитячої книжки, популяризація читання серед дітей.

  Однією з головних ініціаторок проведення цього свята стала німецька дитяча письменниця, діячка світової дитячої літератури, засновниця IBBY Елла Лепман. Ще на початку 50-х років минулого століття вона пропонувала заснувати «маленьку нобелівську премію» з дитячої літератури – Міжнародну премію імені Ганса Крістіана Андерсена.
Починаючи з 1956 року, премія присуджується найкращому авторові дитячої книги, а з 1966 року її почали вручати і кращому ілюстраторові. Найвищою і найпочеснішою з трьох премій-нагород вважається Золота медаль з профілем казкаря. Її присуджують найвизначнішим майстрам у галузі дитячої книги і вручають на конгресі Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY).
  За традицією, популярного письменника запрошують написати Послання дітям всього світу, а відомого художника – створити оригінальний плакат до цього дня. Жоден з українських письменників чи художників-ілюстраторів за весь час існування премії не був нагороджений медаллю Андерсена. Тільки в 1973 році Почесний диплом Міжнародної премії імені Андерсена за поему-казку «Барвінок і Весна» отримав український письменник Богдан Чалий, а 1979 року до «Почесного списку Андерсена» було вписано ім’я Всеволода Нестайка та його книжку «Тореадори з Васюківки».
   Сьогодні, під час карантину, є хороший привід  почитати разом зі своєю дитиною гарну книгу, а ще краще самим перечитати улюблені книги зі свого дитинства.

Немає коментарів:

Дописати коментар