Історія бібліотеки


     У дивовижному куточку славного Поділля, де розляглися мальовничі береги тихих річок, серед предковічних казкових за своєю красою лісів та садів розташувалося древнє місто Бар, багате своєю історичною минувшиною, природніми ресурсами, культурою, доглянуте людьми, які своїми зусиллями, талантом і розумом плекають та прославляють його.
   Якщо розглядати карту нашого міста, то дитяча бібліотека буде на ній позначена маленькою крапкою, але така незначна територія є місцем, де зароджуються і горять найбільш яскраві думки  і почуття. Ми, працівники культури впевнені, що наш заклад є центром культури, де закладається духовне здоров'я нації.  Барська районна бібліотека для дітей створювалась протягом 1939-1940 рр. Книжковий фонд її на той час складав 3000 прим., обслуговувала 500 читачів. На жаль архівних матеріалів за довоєнний період про бібліотеку не збереглося. З 1 липня 1946 року РДБ відновила свою роботу хоча і працювала з перервами, лише в 1947 р. почала стабільно працювати в приміщенні колишнього будинку   М. Коцюбинського.


    У квітні цього року на посаду завідуючою районної бібліотеки для дітей була призначена Валентина Юхимівна Федорова. Очоливши бібліотеку вона розгорнула велику роботу по комплектуванню книжкового фонду. Багато книг було подаровано читачами, а основним джерелом комплектування був книжковий магазин, пізніше бібколектор. Із фонду районної бібліотеки для дорослих було виділено 200 примірників книг і один стелаж-саме з цього розпочала роботу бібліотека для дітей. Потім її перевели у будинок культури, далі-у житловий будинок по вул. Пролетарська, 30, де вона була досить довгий час. Ось уже близько 15 років знаходиться в приміщенні по вул. Пролетарська, 19.


    Барська районна бібліотека для дітей є вікном у світ, засобом, що забезпечує умови для духовного розвитку, самоосвіти та виховання. Вона є головною дитячою бібліотекою району, яку щороку відвідує чимала кількість дітей, вчителів, вихователів дитячих садків, студентів , батьків. До їхніх послуг на сьогодні більш як 25 тисяч примірників  книг, понад 40 назв періодичних видань, методико-бібліографічні матеріали, тематичні папки та довідково-бібліографічний апарат. Також користувачі бібліотеки мають можливість задовольнити свої  інформаційні потреби завдяки БібліоІнтернету з надання безкоштовного доступу до Інтернету, створеного в рамках Програми "Бібліоміст".
    Головним орієнтиром в організації роботи бібліотеки е пріоритетне ставлення до такої категорії населення, як діти. Основне завдання бібліотеки-допомогти дитині зрозуміти, що книга є найавторитетнішим джерелом інформації, навчити дитину любити книгу.

Перша зустріч дитини з бібліотекою і перше пізнання себе як читача відбувається у 
Відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів. 
  Відділ представлений найкращими творами дитячої світової та української літератури, багатьма енциклопедичними виданнями, розмаїттям дитячих журналів та газет. Читачі тут мають змогу поринути в цікавий світ казки, провести вільний час за цікавою творчою роботою, стати учасником конкурсів та вікторин. Для покращення комфорту маленьких читачів у відділі створено м'який дитячий куточок.

Відділ абонементу для учнів 5-9 класів
пропонує вільний доступ до книжок,що створює всі умови для самостійного пошуку книги читачем.


  Бібліотекарі відділу організовуюють для своїх читачів: тематичні книжкові виставки, викладки нових надходжень, перегляди літератури тощо. У відділі працює клуб "Роксолана"http://barchildlib.blogspot.com/p/blog-page_15.html метою якого є прищеплення знань про рідний край, його історію, традиції і звичаї.

Відділ читальної зали для учнів 5-9 класів 
укомплектований багатим за своїм складом фондом літератури на допомогу шкільним програмам, довідковими та енциклопедичними виданнями, періодикою для всіх категорій користувачів, Інтернет-ресурсами. Працівники відділу надають допомогу в підборі потрібної літератури для написання рефератів, творів. доповідей та повідомлень, організовують інформаційні години, презентації літератури, літературні та тематичні свята. Також постійно виставляються творчі роботи читачів бібліотеки.
                                     


Відділ БібліоІнтернету безкоштовного доступу до Інтернету дає користувачеві право на:

*Безкоштовний доступ до Інтернету;
*Зберігання інформації на електронних носіях;
*Спілкування в онлайновому режимі SKYPE;
*Віртуальне спілкування, Інтернет-подорож та екскурсії;
*Навчальні консультації з використанням Інтернет- технологій і т.д.