Шевченкіана

      За Указом Президента України  №257/2012 від 11.04.2012 2014 рік оголошено роком Тараса Шевченка в Україні, в рамках якого в бібліотеці організовано книжкову виставку "Вічний як народ" та виставку "Кобзарів" "Кобзар у кожному серці". Вони знайомлять з життєвим та творчим шляхом Тараса Григоровича Шевченка, його мистецькою спадщиною та значенням творчості поета у розвитку світової культури.

 
 
 

     Бібліотекарями свторено віртуальний журнал "В сім'ї вольній, новій, ми тебе не забули, Тарасе" та презентацію "Вікторини по творчості Т.Г. Шевченка".
 


 

У кожного народу є великі поети, яких знають усі: і дорослі, і діти. Для українського народу таким поетом є Шевченко.  Тому, вшановуючи пам’ять  Тараса Григоровича Шевченка та з метою вивчення та популяризації творчої спадщини поета,  у Барській районній бібліотеці для дітей з учнями 3-А класу НВК ЗОШ№2-гімназія проведено віртуальний журнал «В сім’ї вольній, новій, ми тебе не забули, Тарасе».
 Мандруючи сторінками журналу,  школярі знайомились з життям та творчістю Т.Г.Шевченка не тільки як поета, але і художника. Із уст читців звучала лірична поезія Шевченка, в якій  з любов'ю описуються мальовничі краєвиди природи, співочі куточки  України. У залі линула чарівна музика, яка була покладена на слова віршів поета.
Також діти мали можливість прийняти участь у літературних вікторинах по творчості Т.Г.Шевченка, підготовленими як працівниками бібліотеками, так і самими дітьми.
Творчість Т.Г. Шевченка є нетлінною частиною духовного буття українського народу.  Нехай же і сьогодні, і в наступні роки зігріває наші душі Шевченкове слово.
 
   В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. Кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу самобутність, своє глибинне коріння, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів є і ми, українці. І саме тим пророком є Тарас Шевченко. Він, безсмертний Тарас, для нашого народу – явище унікальне, неординарне. Тому все, що з ним пов’язане, дороге нам і рідне.

     Саме так вважають учні 3 В класу НВК-гімназії №2, які завітали на літературне свято «Шлях до Тараса» до бібліотеки. А підготували його студенти Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М.Грушевського. Студентка Мелень Ольга  ознайомила дітей із цікавими сторінками життя та творчістю Тараса Шевченка, його віршами, піснями та картинами. Захід супроводжувався цікавими відео- та аудіо-матеріалами, підготованими як студентами так і працівниками бібліотеки.
    Барська районна бібліотека для дітей 7 березня  2014 року запрошує долучитися до акції  безперервного читання  творів Великого Кобзаря з метою вшанування пам’яті геніального українця із засвідченням особливо актуального звучання його поезій в сучасній Україні.
    В рамках безперервного читання  протягом дня  необхідно у класах та на вулицях почергово вголос декламувати «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Сон» та ін. поезії.  А також усі бажаючі можуть   відвідати бібліотеку і поповнити ряди учасників спільного дійства, прослуховуючи аудіозаписи декламувань віршів Тараса Шевченка.
     Запрошуємо небайдужих підтримати цю ініціативу та надати їй якнайповнішого розголосу і суспільної ваги.

 
     За ініціативи Барської районної бібліотеки для дітей 7 березня 2014 року відбулася акція безперервного читання творів Великого Кобзаря, приурочена 200 річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Метою акції було вшанування пам'яті геніального українця із засвідченням особливо актуального звучання його поезій в сучасній Україні.
     В рамках безперервного читання  протягом дня   у класах міських шкіл почергово вголос декламувались  Шевченківський «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Сон» та інші поезії.  А також усі користувачі бібліотеки, що   відвідали її у цей день  поповнили ряди учасників спільного дійства, прослуховуючи аудіозаписи декламувань віршів Тараса Шевченка.
     Символічним для учнів стали відвідини Барського районного історичного музею, де учасників акції ознайомили з експозицією «Уклін Шевченку від барчан», усвідомлюючи спорідненість зв’язку з величною постаттю нашого народу.
     Директор історичного музею  Наталія Коваль  розповіла учням про роль Шевченка в історії України. Адже його неймовірна життєва історія і легендарна відданість народові перетворили Шевченка на українського месію. Він був борцем за справедливість, митцем художнього слова, художником і дуже освіченою людиною свого часу. Нині кожна українська родина має мати у своєму помешканні „Кобзаря” та вивчати вірші батька  нашої нації. А завідувачка бібліотекою Людмила Мірчук переконана, що  духовно збагатитися творами великого Кобзаря зможемо лише тоді, коли будемо читати його геніальні твори якомога частіше.
 
 
В рамках вшанування пам'яті великого Кобзаря до книгозбірні завітали учні 1-Б та 4-А класів ЗОШ №3. Бібліотекар провела віртуальну екскурсію "Шляхами великої долі", в ході якої діти ознайомилися з життєвим та творчим шляхом Тараса Шевченка. Доповненням  стало декламування учнями творів Шевченка та перегляд мультфільма "Садок вишневий коло хати".

 

 
      У бібліотеці відкрита виставка малюнків "Т.Г. Шевченко - очима дітей"  учнів мистецького відділу Барської музичної школи.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар