Мій рідний край


     Цикл відеосюжетів «Хроніки по-Барськи» підготовлені ГО «Актив.Бар» за фінансової підтримки Британської Ради в рамках програми «Активні громадяни».

Перша серія циклу присвячена найдавнішій історії Барщини. Перші людські поселення на цій території, залишки Трипільської культури, діяльність давніх слов'ян - про це та багато іншого йде мова у сюжеті.
Серія 2 присвячена постаті італійської принцеси та польської королеви Бони Сфорци, яка в 1538 році викупила занедбані території поселення Рів та приближніх сіл та заснувала на цьому місці місто Бар.
В історичному минулому Бара переплелися шляхи представників різних віросповідань – православних та католиків, греко-католиків та іудеїв. За багатовікову історію міста стосунки між конфесіями складалися по-різному, однак зараз усі їх віряни співіснують між собою у мирі та злагоді, показуючи приклад толерантності та добросусідства усій країні. Найяскравішим підтвердження цього є розташовані на одному майдані православний собор та римо-католицький костел. У п'ятому сюжеті "ХРОНІК ПО-БАРСЬКИ" мова якраз йде про духовні пам'ятки нашого міста.
Барщина славиться не тільки багатою історією та численними духовними пам'ятками. Наше місто у різні часи було тимчасовою домівкою для людей, яких ми сьогодні знаємо як видатних письменників України та Польщі. Саме про них розповідає шостий сюжет з циклу "ХРОНІКИ ПО-БАРСЬКИ".
Історія нашого міста нагадує синусоїду - часи розквіту змінювались роками руйнації, після яких Бар поставав із попелу та відновлювався. Один з останніх моментів розвитку краю припав на кінець ХІХ - початок ХХ століть. Саме про ці часи мова піде у черговому сюжеті.
У останній серії з циклу "Хроніки по-Барськи" оповідь ведеться про старовинні житлові споруди, які до сьогодні збереглись у нашому місті.


Немає коментарів:

Дописати коментар