Родзинки-цікавинки

       

       Щорічно 27 лютого в світі відзначається Міжнародний день полярного ведмедя (International Polar Bear Day).
        Цей День з’явився у наших календарях порівняно недавно, в 2014-му році. Це насамперед акція, спрямована на вирішення нагальних екологічних проблем. Міжнародний день полярного ведмедя виник за підтримки організації Polar Bears International. Метою цього Дня є підвищення обізнаності широкої громадськості про катастрофічні впливи глобального потепління на площу льодового покриття вод, де знаходиться природне середовище проживання полярного ведмедя. Якщо не вжити заходів зі скорочення шкідливих викидів вуглецю, які викликають глобальне потепління, то вже в найближчому майбутньому ми можемо стати свідками загрози зникнення цих прекрасних тварин з нашої планети.                          
ЦІКАВЕ ПРО ВЕДМЕДЯ

Полярний ведмідь — це найбільша наземна хижа тварина на планеті. Зріст цих велетнів — від 1,8 до 3 метрів. Самці набагато більші, ніж самки. Дорослий самець може важити до 450 кілограмів, а доросла самка — майже вдвічі менше, до 250 кілограмів. В кінці вдалого сезону полювання ведмеді набирають до 50% ваги.

Білі ведмеді чудово пристосовані до крижаного середовища, в якому вони проживають. Їхнє хутро складається з двох шарів — дуже щільного підшерстя та зовнішнього шару. Така «шуба» запобігає будь-якій втраті тепла, тому для цих тварин набагато актуальнішою є загроза перегріву, наприклад, від довгого бігу. Хутро ведмедів насправді не біле, а прозоре. Кожна волосинка розсіює і відбиває сонячне світло, тому й здається білою — так само ми сприймаємо колір снігу чи льоду. Найбілішими полярні ведмеді бувають одразу після линьки — тоді хутро чистіше, а згодом воно накопичує жир та стає жовтуватим.

Коли білий ведмідь плаває, його хутро намокає, а не замерзнути допомагає підшкірний жир, який досягає товщини 11-12 сантиметрів. Шкіра тварин має чорний колір, вуха та хвіст — короткі й компактні, щоб зберігати якомога більше тепла.

Ступні полярних ведмедів — це справжні снігоступи діаметром до 30 сантиметрів. Подушечки на лапах мають таку будову, щоб не ковзати по кризі, цьому допомагають також перетинки між пальцями та міцні й гострі 5-сантиметрові кігті. Але ведмежі лапи пристосовані не тільки для пересування по снігу та кризі — це ще й досконалі «весла» для плавання у воді.

Білі ведмеді — дуже охайні тварини. Вони люблять бути чистими й сухими, тому що брудне та мокре хутро погано захищає від холоду. Влітку після кожного вживання їжі тварини купаються у відкритій воді, а потім ретельно обтрушуються та витирають хутро об сніг. Взимку, коли вода повністю замерзає, ведмеді «миються», перевертаючись у снігу.

Полярні ведмеді, на відміну від бурих, не впадають у сплячку та зазвичай не будують барлогу. Виключенням є вагітні самки, які мають народжувати ведмежат в захищеному місці, тому вони викопують невелику сніжну печеру, а потім очікують, коли сніг закриє вхідний отвір.

Зазвичай дитинчата полярних ведмедів народжуються в грудні, в однієї самки може народитися від одного до трьох ведмежат, найчастіше — двійня. Новонароджені дуже маленькі порівняно зі своєю матір’ю, вони важать близько півкілограма, а на зріст — 30-35 сантиметрів. Протягом 2,5-3 років ведмежата живуть з ведмедицею, навчаючись полювати, плавати та взагалі виживати.

                    

Неодмінним атрибутом кожної зими є  сніговик. Його полюбляють ліпити діти та дорослі  по всьому світу. Він настільки важливий для людей, що кожного року 
18 січня в усьому світі святкують ДЕНЬ СНІГОВИКА.

Цікаві історії про сніговика та таємниці його появи на світ. 

o    наших улюблених, милих сніговичків раніше зображали величезними, злими сніговими монстрами. І не дарма — адже колись зими були затяжними і набагато холоднішими, тож приносили в домівки чимало клопоту;

o в Норвегії вірили, що розглядати сніговиків уночі з-за штор небезпечно! Зустріти
снігову фігуру ввечері вважалось поганим знаком. Тому в темний час доби її
намагалися обійти стороною. Це вже потім сніговики стали невід’ємними символами
зимових свят;
o  на Русі сніговиків ліпили з давніх-давен та поважали, як і володаря зими Мороза. Сніговиків просили про зменшення лютих морозів. Наші предки вірили, що хурделицею, снігопадами керують духи-жінки. Тому і ліпили на своїх подвір’ях снігових баб;

o  в Європі сніговиків завжди розкішно прикрашали: вбирали в гірлянди, закутували в шарфи та давали в руки великі, густі мітли. Ніс із морквини задобрював духів урожаю та родючості. Перевернуте відро символізувало достаток в сім’ї;

o  цікавий звичай прикрашати сніговика намистом з головок часнику (для здоров’я родини і захисту від злих духів) існував у Румунії;

o  його величність сніговик вперше прикрасив дитячу книгу, видану в Лейпцигу;

o  лише в XIX сніговики «стали» добрими героями новорічних казок, з’явилися на вітальних листівках та завоювали любов дитячих сердець;

o  найбільшу у світі сніжну бабу  зліплено в США, в м.Бетель в 2008 р. Висота
рекордсмена –37 м 20 см, вага – 6 тис. тон снігу. Дві ялини заввишки 9 м слугували йому руками;

o   свій сніговий рекордсмен є також в Україні. Це найбільший сніговик України,
зліплений 18 лютого 2012 р. в туристичному комплексі «Буковель». Висота його –
4 м 85 см, довжина найбільшої кулі – 5 м 20 см. Всього в ліпленні взяло участь
понад 300 осіб;

o  сучасний та звичний для нас образ сніговика створений завдяки різним мультфільмам та казкам. Насправді сніговик, якого ліпили 100 років тому та більше, може зовсім бути не схожим на свого «сучасного брата»;

o  ідея цього свята спала на думку колекціонеру Корнеліусу Гретцю з Німеччини, який у юнацькому віці розпочав збирати зображення сніговиків, а в 2008 році зі своєю коллекцією з понад трьома тисячами експонатів увійшов до книги рекордів Гіннесса.


3 січня -  День соломинки,  тієї самої диво-трубочки, яка сьогодні використовується для коктейля.

       Соломинка - це пристосування у вигляді трубочки, призначене для втягування будь-яких напоїв в рот, з метою подальшого проковтування. Через соломинку пити смачні напої набагато приємніше, аніж просто так — з чашки або бокалу.

  Перші трубочки виготовлялися з соломи, що містить пустотілі стебла злакових - житні трубочки, від чого і виникла назва цього важливого аксесуара.

 А першу штучну соломинку для коктейлю придумав американець Марвін Стоун, власник фабрики з виробництва паперових сигаретних мундштуків.

Лушпиння від справжньої пшеничної соломинки в коктейлі, яка на той час користувалась широкою популярністю, дуже дратувало його. Тож аби полегшити життя собі та оточуючим, Стоун взяв смужку паперу, змастив її край клеєм, накрутив спіралькою на олівець, а потім зняв отриману трубочку. Проте пити коктейль через таку трубочку було доволі незручно, адже папір дуже швидко розмокав.

Вихід знайшовся через кілька днів, коли чоловікові принесли посилку з маркою зі щільного манільського паперу. Марка дуже сподобалась Стоуну. Покрутивши її в руках, чоловік подумав, а чому б не виготовляти трубочки з манільського паперу?!

Лишалася тільки одна проблема: якого діаметру робити соломинки? Занадто вузька трубочка не дозволятиме легко піднімати напій зі склянки вгору. Заширока може пропустити лимонну кісточку, адже часто до складу коктейлів входив свіжо віджатий лимонний сік. Тож Стоун обрав такий діаметр соломинки, щоб через неї не можна було випадково «втягнути» кісточку від лимона.

Третього січня 1888 року у Вашингтоні винахідливий Марвін Стоун запатентував соломинку для коктейлю. Ось так з’явилася така витончена і потрібна у домі нам річ.


23 травня з 2000 року за ініціативи організації American Tortoise Rescue відзначається ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЧЕРЕПАХ 🐢– тварини, яка символізує мудрість, багатство і довголіття. Головна мета цієї дати – привернути увагу до вимирання черепах🐢 через занадто близьке сусідство з людьми.
Цікаві факти
Черепаха🐢 найдавніша рептилія на Землі. 🌏Перша відома науці черепаха 🐢з'явилися 220 мільйонів років тому. Розміри доісторичних черепах🐢були величезні – діаметр панцира сягав 3,6 метрів.
Сьогодні найбільша черепаха🐢 – шкіряста черепаха – розмір її панцира більше 2 метрів в діаметрі, а вага – 500-600 кг. Передні ласти, позбавлені кігтів, в розмаху сягають 5 м.
Помилково існує думка, що черепахи🐢 дуже повільні тварини. Насправді це не зовсім так. Шкірясті черепахи🐢 здатні плавати зі швидкістю 35 км/год, але на суші вони повільніші і пересуваються зі швидкістю 15 км/ч. Швидкість пересування сухопутних черепах🐢 залежить від температури навколишнього середовища. Чим холодніше, тим повільніше черепаха🐢 буде повзти. Основним фактором повільності черепах🐢 є будова їх організму. Короткі кінцівки насилу можуть переносити громіздкий і важкий панцир з великою швидкістю, тому черепахи і символізують повільність і незграбність.

Черепахи🐢 здатні голодувати тривалий час. Слонова черепаха може обходитися без їжі 18 місяців.
Панцир черепахи🐢 складається з ороговілих щитків. На них щороку утворюються концентричні кільця. За ними, як у дерев, можна визначити вік черепахи.
Черепахи 🐢поширені майже на всіх континентах, за винятком Антарктиди. Вони здатні вижити в будь-яких умовах, але для розмноження їм необхідна тепла вода.
Секрет довголіття
Черепахи🐢 є довгожителями, чимало представників цих рептилій доживають до 100 років, але є й такі, які перетинають рубіж в 250 років. Звичайно, це не могло не зацікавити людину, яка протягом всієї своєї історії знаходиться у пошуку способів подовження свого віку. Міжнародна команда генетиків з п'яти країн знайшла відповідь на це запитання. Вчені знайшли аж 43 гена, які можуть впливати на високу тривалість життя черепах. Серед них є ті, які пов'язані з імунною системою і захистом від вірусів, паразитів та інфекцій. Також у гігантських черепах виявили додаткові копії генів, які відповідають за придушення зростання злоякісних пухлин. Проте найцікавішою знахідкою виявились ті гени, які задіяні у виправленні хімічних пошкоджень і розривів в молекулах ДНК. Зокрема, вони помітили зміну в гені XRCC6, який задіяний в з'єднанні дволанцюжкових розривів ДНК.

Сьогодні чимало черепах🐢 на межі вимирання. Їх винищують через вживання в кулінарії та народній медицині. Кожна третя черепаха помирає в результаті рибальського промислу. Інших видів цих рептилій виловлюють і продають за копійки.
Серед головних загроз для тварин вчені відзначають руйнування місця існування, вилов в їжу і для продажу як екзотики, хвороби і зміна клімату.
У 2016 року група вчених з Китаю і США довела, що розмір популяцій більшості сучасних вимираючих хребетних тварин почав різко знижуватися в кінці XIX століття і з тих пір зменшується на 25 відсотків кожні 10 років.
Біологи підрахували, що приблизно 61%, або 217 з 356 видів черепах🐢 на Землі🌏 знаходяться під загрозою вимирання або вже вимерли, і їх зникнення буде мати масштабні наслідки для екосистем, які вимагають додаткового вивчення.
Який він, світ без черепах🐢

Черепаха🐢 приносять користь, знищуючи личинок комарів🦟та хворих риб. 🐟Болотна черепаха – санітар водойм. При всій своїй спритності у воді їй вдається спіймати лише хвору або поранену рибу, що в цілому сприяє покращенню популяцій риб.🐟
Загалом черепахи🐢 впливають на «здоров'я» чималої кількості різних екосистем, в тому числі пустель, боліт, прісноводних і морських середовищ. Скорочення їх чисельності може мати негативні наслідки для інших видів, в тому числі й для людини.


  

1 коментар:

  1. Я Артур Борис - житель / громадянин Республіки Росія. Мені 52 роки, підприємець / бізнесмен. Я колись мав труднощі з фінансуванням свого проекту / бізнесу, якби не мій хороший друг, який познайомив мене з паном Бенджаміном Лі, щоб отримати кредит від 250 000 доларів США від його компанії. Коли я зв’язався з ними, мені було потрібно лише п’ять робочих днів, щоб процес оформлення кредиту був переведений на мій рахунок. Навіть з поганою кредитною історією вони все ще пропонують вам свою послугу. Вони також пропонують всі види позики, такі як бізнес-позики, позики на житло, особисті позики, кредити на авто. Я не знаю, як подякувати їм за те, що вони зробили для мене, але Бог нагородить їх згідно зі своїм багатством у славі. Якщо вам потрібна термінова фінансова допомога, зв’яжіться з ними сьогодні електронною поштою 247officedept@gmail.com Інформація про WhatsApp ... + 1-989-394-3740

    ВідповістиВидалити