Родзинки-цікавинки

     А чи знаєте Ви, що 18 січня святкують Всесвітній День Сніговика?
Така чудова ідея прийшла в голову німецькому колекціонеру Корнеліусу Гретцу, який ще будучи юнаком, почав збирати зображення сніговиків.
У 2008 році він увійшов зі своєю колекцією в книгу рекордів Гіннеса! У нього більше трьох тисяч експонатів! І все це - Сніговики !
     Колекціонер запропонував святкувати День Сніговика.
     Корнеліус розмірковував так :
     По-перше, в середині січня в багатьох країнах є сніг.
     По-друге, число 18 схоже на Сніговика, який тримає в руках мітлу.
     По-третє,в цей день ще не було ніякого міжнародного свята!
     На Русі сніговиків ліпили з давніх-давен та поважали, як і володаря зими Мороза. Сніговиків просили про зменшення лютих морозів. Наші предки вірили, що хурделицею, снігопадами керують духи-жінки. Тому і ліпили на своїх подвір’ях снігових баб. Цікаво, що інші європейці завжди вважали снігову бабу чоловіком. Англійською це звучить «snowman».
     Християнська легенда розповідає, що сніговики —  це янголи. Адже сніг — дар з неба. Ці зимові герої передають Богові прохання людей. Тому зі "свіжого" снігу ліпили маленького сніговичка і шепотіли йому сокровенні бажання. Важалося, як тільки фігурка розтане, бажання буде доставлено на небеса та неодмінно здійсниться.        
 
 
     21 січня любителі незвичайних свят можуть відзначати Міжнародний день обіймів, який був вигаданий американцями в 1986 році. Спочатку це свято вважалося національним, але дуже швидко ідею Сполучених Штатів Америки підхопили у всьому світі.
     Сучасні психологи вважають, що обійми вкрай корисні для людського організму, в якому при обіймах виробляється окситоцин - гормон, що відповідає за почуття довіри і емоційного зв'язку, він же помічник при стресі. Та людина, яку обійняли, відчуває себе коханою в захищеною, усвідомлює почуття компфорту і радості, адже потреба в дотиках властива людині від природи. Визнано також, що обійми важливі для дітей, адже саме для них вони мають особливе значення.
     У цей чудовий день ми шлемо свої обійми всім, хто нам небайдужий, всім, кого ми не знаємо, але хотіли б підтримати.

    
    Міжнародний День безпеки Інтернету був започаткований Европейською комісією в 2004 році і святкують його в перший вівторок лютого.
     Мета цього дня – це об'єднання зусиль зацікавлених державних, суспільних та приватних організацій для збільшення рівня знань про безпечне і відповідальне використання Інтернет-технологій.
     Головним координатором Міжнародного Дня безпеки Інтернету в світі стала некомерційна організація Insafe (European Safer Internet Network), яка складається з національних організацій, які створені при участі Еврокомісії. Основна задача Insafe - це підтримка громадян в безпечному, етичному і ефективному використанню Інтернету, а також і інших інформаційних і комунікаційних технологій. Місія Insafe - це пропаганда безпечного використання Інтернету в першу чергу серед молоді.
     Безпека Інтернету - це дуже актуальна тема, тому що інтернет-простір надає можливості видавати себе, м'яко кажучи, не за того, ким ти є насправді.
     З однієї сторони, це дуже добре, тому що певні рамки розвитку особистості стрімко розширюються і можна досягати успіхів у будь-якій сфері. З іншого боку, багато хто зловживає цим і старається різними хитрощами обманути співбесідника і заволодіти різною інформацією,а то й коштами. Також в мережі Інтернет є велика кількість інформації, яка є або непристойна, або антиморальна.

Любов до котів у всьому світі виявилася такою великою, що вирішили 1 березня відзначати Всесвітній день котів - свято подяки цим унікальним тваринам, які в цей день перебувають в особливій пошані.
Традиція святкування цього дня виникла стихійно, і хоча до цих пір Всесвітній день котів ніде офіційно не затверджений, це не заважає любителям цих тварин вшановувати своїх вихованців. Популярність свята пояснюється насамперед тим, що кішки споконвіку були й залишаються найпопулярнішими домашніми тваринами у всьому світі: близько 80% всіх жителів Землі тримають домашню тварину, і більше половини з них віддали свою перевагу саме кішкам. Мало знайдеться у світі людей, хто залишається байдужим до цих пухнастих, рухливих, ласкавих і дуже розумних домашніх тварин. Що вже говорити про єгиптян, які шанували кішку як божество.  
    

     Прагнення до щастя є невід'ємним почуттям всіх людей на планеті. З метою підтримати цю ідею в 2012 році ООН проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя.
     Заснувавши цей день, ООН прагне показати світовій громадськості, що економічний розвиток має бути збалансованим, рівномірним і всеохопним. Результатом такого розвитку має стати стабільне економічне зростання у країнах світу та зниження рівня бідності. Більше того, для досягнення глобального відчуття щастя економічне зростання на планеті необхідно підтримувати різноманітними соціальними і екологічними програмами.
     Цікаво, що найщасливішими людьми на Землі вважаються на сьогоднішній день жителі Королівства Бутан. Четвертий король Бутану навіть ввів особливий коефіцієнт Валового Національного Щастя, яким вимірюється національний добробут громадян.
     Також для відображення добробуту людей в різних країнах світу у 2006 році був заснований Міжнародний індекс щастя.


     Достовірно не відомо, як і в якій країні з'явився День сміху. Але сьогодні це вже не так важливо, оскільки 1 квітня вважається загальновизнаним святом гумору та веселощів. Існує безліч версій щодо походження Дня сміху. Деякі вчені стверджують, що вперше свято, іменоване сьогодні також Днем дурня, відзначали в Англії. Інші вважають, що батьківщиною самого веселого свята є Франція чи Мексика.
     Не виключено, що в період зародження свята День сміху відзначали в честь весняного рівнодення. Святкування цієї події обов'язково супроводжувалося веселощами, жартами і першими розіграшами. Це свято божевілля зберегло свої традиції і до сьогоднішнього дня. Не дарма його називають також Днем дурня. Хоча первісний зміст жартів — задобрити вищі сили — вже втрачений.
     Також існує версія про те, що поява Дня сміху пов'язана з реформуванням календаря 16 століття, після якого новорічні свята починалися 25 березня і закінчувалися 1 квітня.

   Міжнародний день дитячої книги встановлене з ініціативи Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається 2 квітня, починаючи з 1967-го року, – в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена.
     Щороку під час святкування Міжнародного дня дитячої книги вибирається певна тема, яка і стає лейтмотивом всіх святкових заходів. Зазвичай до цього дня у багатьох країнах приурочують проведення тижня дитячої та юнацької книги. Проводять ранки, конкурси, виставки, конференції і фестивалі, присвячені кращим книгам світу. І скрізь, у всіх країн і народів королем свята вважається Андерсен.
     Чарівному казкарю Андерсену належать романи, п'єси, вірші, проте в літературі він залишився, перш за все, як автор казок та історій, що склали 24 збірки. Світову славу Андерсену принесли його казки, в яких поєднується романтика і реалізм, фантазія та гумор і сатира.
     Біографія Андерсена теж нагадує казку, особливо якщо з довірою поставитися до його розповіді про себе в двох великих мемуарних нарисах "Казка мого життя".
    
     Починаючи з 1998 року, щороку 4 квітня святкується Всесвітній День Інтернету, який санкціонований Папою Іоанном Павлом ІІ.
     Саме 4 квітня - це день смерті святого Ісидора, який раніше вважався покровителем учнів і студентів, а з 1999 року він офіційно є покровителем мережі Інтернет і взагалі користувачів комп'ютерної техніки.
     Варто відзначити, що католицька церква обрала його заступником Інтернету, грунтуючись, перш за все на тому, що Всесвітня мережа - це величезна скарбниця людського знання.

    

29 квітня — день особливий для всіх, хто живе у ритмі танцю. Адже у всьому світі він відзначається як Міжнародний день танцю.Ця дата обрана невипадково. 29 квітня 1727 року народився Жан Жорж Новер, великий французький балетмейстер, реформатор і теоретик хореографічного мистецтва, «батько сучасного балету».
     Його вклад у розвиток танцю неоціненний. Завдяки цьому майстру танець став самодостатнім видом мистецтва, справжнім дійством, мистецьким шедевром.


     3 травня - відзначають Всесвітній день Сонця. Сонце - найближча до Землі зірка, всі інші перебувають від нас незмірно далеко. Наприкиклад, найближча до нас зірка Проксіма із системи альфа Центавра знаходиться на відстані 4, 22 світлових років від Сонця.
     Для Землі Сонце - потужне джерело космічної енергії. Воно дає світло й тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу, формує найважливіші властивості атмосфери Землі.
     Загалом, Сонце визначає екологію планети. Без нього не було б і повітря, необхідного для життя, - повітря перетворилося б на рідкий азотний океан навколо завмерлих вод і обледенілій суші. Для нас, землян, найважливіша особливість Сонця в тому, що біля нього виникла наша планета , і на ній з'явилося життя .
«Пийте, діти, молоко, будете здорові!» Ця фраза повною мірою відноситься до 1 червня — дату, коли весь світ відзначає не лише Міжнародний день захисту дітей, але і Всесвітній день молока.
Вперше це свято відзначили в 2001 році за пропозицією Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН. З того часу традиція набула широкого поширення в багатьох країнах світу. Мета свята — популяризація молока і молочних продуктів серед людей, а також інформування населення про діяльність, пов'язану з молоком і молочним виробництвом.
Чому Всесвітній день молока відзначається саме 1 червня? Справа в тому, що в деяких країнах, які підтримали благу ідею ООН, вже малася традиція святкування національного Дня молока. За збігом обставин майже у всіх станах це свято випадав на 1 червня або дні, близькі до цієї дати. Тому було прийнято рішення призначити офіційний день молока на перший день літа.
Друзі — це найближчі люди для кожного, тому Міжнародний день друзів, який відзначається 9 червня, можна вважати днем любові до друга. Здавна дружба вважалася високою людською цінністю. Багато мислителів говорили, що у двох друзів одна душа на двох. Сьогодні часто можна почути, що матеріальна сторона життя давно переважила духовну, тому цієї дружби не існує. Тим не менш, вітаючи свою близьку людину з цим святом, ви можете довести зворотнє.Напевно у кожної людини знайдеться хоча б один друг, який є надійною опорою в різних життєвих ситуаціях. Таку людину обов'язково слід привітати з Міжнародним днем друзів, щоб висловити найтепліші почуття та подяку.
Кажуть, що хороших друзів не буває занадто багато. Їх завжди декілька або навіть один. Але, напевно, душа не може поділятися на нескінченну кількість частин. Тому дружбу двох можна назвати ідеальною — самою міцною, вірною та тривалою.


 
 
 
 
 
Щорічно 14 червня інтернет-спільнота відзначає Міжнародний День блогера. Ідея проведення цього свята народилася в 2004 році. Відразу 500 чоловік з більш ніж 40 країн, об'єднавшись, вирішили, що їм потрібен свій день — свого роду символ дружніх відносин між мережевими блогерами усього світу.
Це свято робить людей, які пишуть у своїх блогах на різних мовах , ближче і дає їм можливість підтримувати один одного і всіх користувачів мережі Інтернет. У Росії в цей день ось уже кілька років щорічно проходять «живі» зустрічі блогерів. А 14 червня 2007 року, в третю річницю Дня блогера, кожен користувач всесвітньої мережі, має свій блог, опублікував у ньому коротке повідомлення про солідарність між усіма блогерами.
 
 
 
Всесвітній день поцілунку відзначають щорічно 6 липня. Це миле і романтичне свято вигадали у Великобританії. Дуже швидко традицію святкування Всесвітнього дня поцілунку підхопили в інших країнах світу. В основному його святкують молоді закохані пари, які «обмінюватися своїми душами». 20 років тому Всесвітній день поцілунку визнали і на рівні Організації Об'єднаних Націй. Однією з найприємніших і поширених традицій цього свята є конкурс поцілунків. Часто у великих містах проводять масові конкурси поцілунків.
11 липня — свято всіх ласунів — Всесвітній день шоколаду. Це свято вигадали французи ще в 1995 році, а зараз їх ініціативу щодо святкування Всесвітнього дня шоколаду підтримують любителі цих ласощів у багатьох країнах світу.
Всесвітній день шоколаду складно назвати «шкідливим» для фігури, адже останні дані досліджень, опублікованих вченими, вказують на те, що такий продукт, як шоколад, виключно корисний для організму людини. Здавна відомо, що ця «їжа богів» — так називали шоколад ацтеки — є найсильнішим антидепресантом. Отже, Всесвітній день шоколаду — це ще й день позитиву, веселощів і солодкого життя.  
 
 

 

 
 
 


 


 
Немає коментарів:

Дописати коментар