Пропонуємо прочитати

      

           Арєнєв В. Місто тисячі дверей / Володимир Арєнєв. - Х.: Віват, 2017.
Мріяти не заборониш. Люди завжди про щось мріють - один хоче слави, інший — багатства, хтось прагне врятувати світ, а хтось — розгадати надзвичайну таємницю. Всім хочеться, аби мрії здійснилися. І ніхто не замислюється, до яких наслідків це може призвести... Мрії збуваються. Бажаєте зазирнути за малюнок — будь ласка, у вас є можливість це зробити. Але чи зрадієте ви, потрапивши до цього таємничого і загадкового світу — адже там існує свій порядок і свої господарі... Чи не злякаєтесь небезпеки, яка чигає за привабливою обкладинкою? Ні? Ви впевнені? Тоді швидше перегортайте сторінку!
Хлопчик на імя Юхимко знайшов заповітні Двері, намальовані чарівним Пензлем, і потрапив до фантастичного міста Охи. Але грізному Поряднику не до вподоби яскраві фарби чудового світу, лиходій прагнув перефарбувати його в тьмяний сірий колір... чи вдасться Юхимкові врятувати жителів Охи?Маслова Т. Хочу стати айтішником: Усе про улюблену професію / Тетяна Маслова. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020.
Ця книга📖 буде цікава всім, хто хоче йти в ногу 🦵з часом.⌛️ Щодня ми користуємося комп’ютерами🖥 та смартфонами,📱 слухаємо новини про безпілотні автомобілі🚍 та суперрозумних роботів. Але хто за всім цим стоїть?
Прочитавши енциклопедію📖 ви дізнаєтесь про тих, хто пише коди, створює сайти та відеоігри, тестує програми.🖥📱 Також ви дізнаєтесь, як працює Інтернет, навіщо потрібні мови програмування та що спільного мають сайт і святковий торт.
Тож не зволікайте, приходьте до бібліотеки за книгою.📖

     Пантермюллер А. Лотта та її "катастрофи" / Аліс Пантермюллер; іл. Даніели Коль. - Х.: ВД "ШКОЛА", 2019.

     Знайомтесь із серією книг про Лотту та її "катастрофи" в цікавому сучасному перекладі українською! Створили Лотту відома німецька дитяча письменниця Аліс Пантермюллер і талановита художниця-ілюстратор Даніела Коль. Це незвичайний щоденник начебто звичайної десятирічної дівчинки.
Григорович А. Три дні з життя Єви / Анна Григорович. - Х.: АССА, 2020.

   Світ Гріандії дуже схожий на наш: плин часу в нас однаковий, а серед країн є прообраз України — Лікодонія. Столиця цієї країни, Каштанове місто, — точнісінька копія сучасного Києва: такі ж забудова й історія, такий самий музей «Шоколадний будинок» на вулиці Шовковичній. І цьому музею призначено стати епіцентром неймовірних містичних подій.

    Бо Гріандія — все ж таки химерний, вигадливий світ, з прихованими порталами в інші виміри та надзвичайними істотами. Десь на сході Лікодонії у невеличкому містечку живе дівчинка Єва, безмежний талант якої поєднується з безмежною безпорадністю. А ще її  змалечку переслідує хистка імла, що раз у раз міцнішає і підкрадається все ближче. Та ось однієї ночі Єва нарешті насмілюється змінити життя та побороти власну безпорадність…

     Книга не тільки розповість про химерні пригоди Єви і її друзів, а ще й познайомить із непересічними особистостями минулого, визначними пам’ятками й старовинними будівлями в центрі нашої столиці. Особливо цікава історія повֹ’язана із загадковим особняком Семена Могилевцева — нині це відомий музей «Шоколадний будинок».НАШІ ЧИТАЧІ ПРОПОНУЮТЬ!
Пропонуємо Вашій увазі
🧒👧👦 відгук на книгу📖 Ковелл Крессиди «Були собі чаклуни» від читачки Повар Дарії.
В книжці📖 «Були собі чаклуни» британської письменниці Крессиди Ковелл, відомої перш за все своєю серією «Як приборкати дракона», 🦖описуються захопливі пригоди Бажани – дівчинки-воїнки,👧 яка володіє одним забороненим чарівним предметом і готова на все, щоб його приховати, та Зара – хлопця🧒 з племені чаклунів, але не володіє чарами і піде на все, щоб їх здобути.
Їх із самого малку вчили люто ненавидіти😨😈 одне одного, але Зарові та Бажані треба забути про ворожнечу😕😨 і, довірившись один одному,🤗🤭 хоч це і не дуже просто, разом спробувати подолати цю злу силу.👊🤝
Маю надію, що книжка📖 сподобається іншим дітям🧒👧👦 та допоможе їм уявити собі різноманітних фантастичних створінь🦎🦕, яких у книзі безліч. 🦖
НАШІ ЧИТАЧІ ПРОПОНУЮТЬ!!!
Пропонуємо Вашій увазі відгук на книгу
📖 Юхима Чеповецького «Веселі пригоди Мицика і Кицика»🐈🐁 від читачки Хоменко Анні.👧 Сама Аннічка родом з Херсонської області, і разом зі своєю родиною👨‍👩‍👦 тимчасово проживає у нашому містечку.
📖В книжці відомого дитячого письменника Юхима Чеповецького описані веселі історії😃 про пригоди мишенятки Мицика🐁 та його вірного товариша – кота Кицика.🐈Адже від веселуна Мицика🐁 ви отримаєте прекрасні уроки, як можна перетворювати всі негаразди на радість.🙃😉 Зрозуміти, що почуття гумору,😀кмітливість і винахідливість☺️🙃 зроблять ваше життя легшим і цікавішим.☺️😊☺️
Тому раджу прочитати книгу
📖 всім дітям🧒👧 і навіть дорослим. 👩🧑 На вас чекає гарний настрій і відпочинок. ☺️🙃😊

Ра Л. Щоденник котячих мандрів/ Лана Ра. – К.: ТОВ «Новаторфільм», 2019. – 151 с.

Щоденник котячих мандрів – це нотатки непосидючого кота, який любить подорожі та відкриття.
Відвідуючи різні куточки України, кіт дізнається багато чого цікавого з історії того чи іншого краю, слухає легенди, знайомиться з мешканцями. І, звісно, щоразу потрапляє у неймовірний вир пригод.Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди / укл. Джемма Елвін Гарріс. - Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля". 2016.

На приголомшливі та несподівані дитячі питання відповідають професіонали та знаменитості! У виданні 100 відповідей на запитання дітей від всесвітньо відомих фізиків, біологів, шеф-кухарів, натуралістів, психологів, спортсменів, письменників, акторів. 

Серед авторів книжки — Філіппа Ґреґорі, авторка історичних бестселерів, Беар Гріллс, дослідник та експерт із виживання, ведучий телешоу, Джоан Гарріс, письменниця, авторка роману "Шоколад", Джарвіс Кокер, найвідоміший музикант Британії, Філіп Пуллман, письменник, автор надпопулярної молодіжної трилогії "Темні початки". А також представники таких незвичайних професій, як королівський астроном, доглядач за транспортом у Науковому музеї в Лондоні, знавець трюків, астронавт NASA та, навіть,  людина, яка оббігла світ. 

Маленькі чомучки широко розплющеними очима дивляться на цей світ, не мають упереджень, а єдині визнані авторитети для них – батьки. Саме до них адресовані численні дитячі питання, на які, на жаль, не завжди є відповідь у шкільних підручниках. Тому батькам ця книжка буде не менш цікава, ніж їхнім допитливим нащадкам. Прості, зрозумілі, веселі відповіді на 100 найнесподіваніших питань – це не "найпростіша версія правди", яку зазвичай чують діти. Це відповіді дослідників, письменників, філософів, спортсменів, мандрівників, які разом з дитиною її мовою розмірковують над загадками Всесвіту, історії, людського тіла і душі, не відцуравшись і від питання, чому вода мокра і чи може бджола вжалити бджолу...

Тужиков А. Коротка історія технологій, або Як зрозуміти свій гаджет / Андрій Тужиков. - Чернівці: Книги - ХХІ; Чорні вівці, 2018.

Для більшості людей те, що відбувається під корпусом смартфона - справжнісінька "магія". Завдяки автору цієї книги ви зрозумієте, як працює ця "магія".
Штучний інтелект, нейроінтерфейс, біткоїни, "розумний" будинок, Інтернет речей - історія цих ідей розпочалася дуже давно, коли людство вирішило спростити собі життя і навчитися швидше рахувати та зберігати багато інформації. У цій книзі ви пройдете цей шлях знову - від азбуки морзе та радіохвиль до сучасного смартфона у ваші кишені, який має достатньо потужності, щоб спокійно керувати кількома космічними місіями.

Космовська Б. Великий вибух, або К. проти К. / Барбара Космовська, Гжегож Касдепке. - Харків: ВД "ШКОЛА", 2020.

      Книжка розповідає про віртуальний світ, який має безліч переваг: у ньому можна бути ким завгодно, писати про себе, що заманеться. Можна вигадувати історії, фантазувати, виставляти фотки і бути при цьому класним і крутим, бо ж ніхто не знає, який ти насправді! Так поводилися герої «Великого вибуху» Криспін та Ксенія — вдавали себе в мережі геть не тими людьми, якими вони є в реальності. От-тільки прикро, що так не може тривати постійно, і правда все одно зненацька вийде назовні...


Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією на схочемо бути.
В'ячеслав Липинський
🇺🇦🇺🇦🇺🇦Національно-патріотичне виховання має розпочинатися з раннього дитинства. 👧🧒👧Хлопчики і дівчатка повинні розуміти й поділяти національну ідею та ідеали українського народу, пишатися рідною мовою, національними традиціями та звичаями, знати історію Батьківщини.☺️😊☺️
📖Книга Олега Зав'язкіна "Я люблю свою країну: дітям про державу та Конституцію" допоможе батькам виховати справжніх українців та україночок.💐🌺💐
📖📖📖На сторінках книги вміщено доступну та наочну розповідь про конституційні засади нашої державності, державний лад України,🇺🇦🇺🇦 про українську національну ідею та національні ідеали.🌞🌸🌞

 
Грьонтведт Н. Е. Суперліто: повість/ Ніна Елізабет Грьонтведт. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. – 344 с.

Уда знову повертається, з новим щоденником і новими історіями про своє суперліто. Дівчинка подорослішала – і в неї тепер купа справ: випускний у молодшій школі, шкільна закоханість, канікули в літньому таборі, пригоди і... ще одна закоханість? Сторінки щоденника швидко заповнюються: Уда записує туди свої вагання й сумніви і переконується, що щасливі й нещасливі миті в житті завжди поруч.     


Галаніна Ю. Літо як літо. Гінці в Н'ямаголі/ Юлія Галаніна.-Вінниця: ПП Видавництво "Теза", 2018.-277с.

Якщо у вас є знайомі Ньямагольці, то нехай подякують мурашкам. Еге ж, тим самим, що схрумали сходи в одній із акватиканських зі шкіл. Інакше б майбутні гінці Затичка, Смугастик і Живчик сиділи б собі на докучливих уроках. А якби вони сиділи на уроках, то від прекрасного Ньямагола, може, мало б що лишилося. Чому? Спитайте в пришелепуватого ньямагольського чародія. Лиш обережно: він такий огидний тип…До книжки увійшло дві повістинки: «Літо як літо» і «Гінці в Ньямаголі».8 червня – Всесвітній день океанів (World Ocean Day)

Цей день було запропоновано під час саміту «Планета Земля» в 1992 році в Ріо-де-Жанейро (Бразилія), а з 2009 року його святкують 8 червня офіційно за рішенням Генеральної Асамблеї ООН.
Всесвітній день океанів – день, який дає привід нагадати про те, що Світовий океан є колискою життя на нашій планеті,🌎 70% якої вкрито водою, ресурси океану – запорука розвитку і подальшого існування людської цивілізації.
Сьогодні головне завдання Всесвітнього дня океанів – піклуватися про флору і фаун океанів, оберігати природу від безгосподарської людської діяльності. Така турбота про водні ресурси зупинить вимирання багатьох видів морських рослин і тварин, перешкоджатиме забрудненню вод промисловими відходами, що дозволить майбутнім поколінням насолоджуватися красою, багатством, потенціалом Світового океану.
А ми в свою чергу пропонуємо вам вирушити у захопливу подорож до Світового океану, щоб познайомитися з тваринами та рослинами морських узбереж, поринути у дивовижний світ морських тварин та дізнатися скільки видів риб ховаються під товщею води.

       Слейтер К. 928 миль від дому: повість / Кім Слейтер. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2020.

      У центрі історії 14-літній Калум, який мріє стати кіносценаристом, але не дуже вірить, що це можливо у його маленькому містечку. Аж тут тато приводить додому свою нову дівчину і її сина. Виявляється, геть непросто вжитися з отаким хлопцем, який раптом стає твоїм братом, і з новою мамою. Водночас герой відчуває, що його зведений брат щось приховує. І Калум починає проводити розслідування.
    Кім Слейтер пропонує підліткам замислитися над проблемами міграції, ксенофобії, дискримінації, упереджень і булінгу та пропагує відкритість, прийняття й емпатію.

📚🇺🇦🇺🇦З КНИГОЮ ДО ПЕРЕМОГИ!
Чайковський А. За сестрою: повість / Андрій Чайковський. - К.: Знання, 2018.

Героїко-романтичні пригоди хлопчика Павлуся, що поїхав аж в Крим, звільняти свою сестру від татар. Що тільки з ним не трапилося, поки він добирася до Бахчисарая. І полон, і смертельна небезпека, і зустріч з рідними людьми, і втеча від них, адже бажання визволити сестру виявилося сильнішим за всі інстинкти. А перед тим напад татар на рідне село. Смерть матері і дідуся, страшні і сумні події, що завжди лежатимуть смутком на серці. Але дідусь, славний козак, не дарма вчив його мистецтва бою і справлятися з конем. Не осоромив Павлусь пам´яті предка. Визволив Ганнусю з полону. Мужністю, спритністю, стійкістю, а і навіть хитрістю домігся…
Кокотюха А. Полювання мисливців за привидами: повість / Андрій Кокотюха. -Харків: Фоліо, 2020.-106с.:іл.

«Світла в кабіні ліфта не було. Просто на хлопців звідти дивилася пара палаючих очей» — ось так двоє школярів зустріли привида в звичайному, досі безпечному ліфті багатоповерхового будинку. І це не єдина таємниця, яку беруться розгадувати розумник Максим Білан і силач Денис Черненко. До того часу вони не думали, що зможуть знайти спільну мову й подружитися. Але тепер ніхто, крім них, не врятує Золотий кубок — головний приз спортивних змагань, на який націлилися злодії, не кине виклик викрадачам домашніх улюбленців і, звичайно, не полюватиме на привидів, котрі зустрічаються не лише в ліфтах... Небезпечні пригоди юних детективів на цьому не закінчуються...           Хомич М.Є. Територія брехні
 / М. Хомич. - Київ: Юніверс, 2016. 

       Київська Русь, ХІ століття. Князь Володимир і Рогнеда, Ярослав Мудрий і його наречена - шведська принцеса Інгігерда. Наскільки правдиво відображені події минулого в літописах і скандинавських сагах? З упевненістю можна стверджувати лише те, що в минулому люди відчували, страждали і любили, як у наш час. 
     Прочитавши стародавні графіті на стінах київського собору Святої Софії і розгадавши їхню таємницю, герої роману "Територія брехні" вирушають у подорож до Скандинавії - батьківщини нареченої Ярослава Мудрого Інгігерди.
   Герої роману - наші сучасники. Випадкова зустріч змушує їх зануритися в тисячолітню таємницю.Бажання докопатися до правди минулого несподівано розкриває загадки їхнього особистого життя. минуле нікуди не зникло. Носіями яких генів є ми, нащадки Київської Русі?
     Історичний детектив, написаний у кращих традиціях цього жанру, розкриває маловідомі сторінки давньої української історії.

НАШІ ЧИТАЧІ ПРОПОНУЮТЬ!!!
Пропонуємо Вашій увазі відгук на книгу👍 Оксани Радушинської «Щоденник Славка Хоробрика, або пригоди хлопчика-міліціонера» від нашого читача👦 Бабича Артема!
«Знайомтеся: Славко Хоробрик – головний герой книги Оксани Радушинської «Щоденник Славка Хоробрика, або пригоди хлопчика-міліціонера».
👦Славко – звичайнісінький сучасний хлопчик, який так мріє стати міліціонером👮‍♂️. Він допоможе Вам дізнатися, що потрібно робити, аби уникнути неприємностей вдома🏠, на вулиці🚦🚗, у школі чи у відносинах зі знайомими🧔👵 і незнайомими людьми👩‍🦰👴. І, можливо, у його пригодах хтось впізнає себе...».
📖Книжка Оксани Радушинської "Щоденник Славка 👦, або хлопчика-міліціонера👮‍♂️" чекає на Вас у нашій книгозбірні.З КНИГОЮ ДО ПЕРЕМОГИ!


😢
😢😢Сьогодні, коли у нашій країні йде війна, здавалося б нам усім не до сміху, але, як писав Богдан Чайковський «сміх для українця, гумористичні твори для нього - немов цілюща вода, джерело оптимістичного погляду на життя, наснага на працю й боротьбу заради свободи та незалежності», а тепер ще й віра у нашу Перемогу над ворогом.
☺️😊😌Для того, щоб хоч трішки відволікти себе і своїх близьких від реалій, в яких знаходиться наша країна, пропонуємо вам познайомитися з книгою «Слова до слова – весела розмова», 📖📖📖на сторінках якої вміщені веселі, дотепні, повчальні твори визначних майстрів влучного слова, таких як Степан Руданський і Євген Гребінка, Яків Головацький і Борис Грінченко, Остап Вишня й Олександр Ковінька, Всеволод Нестайко і Грицько Бойко… На вас тут чекають оповідання, казки, анекдоти, байки, пісні, скоромовки, нісенітниці й усяка інша весела всячина.📚📚📚
☺️😀😊Тож, давайте посміхатися частіше, дарувати один одному радість та зберігати позитивний настрій

📚🇺🇦🇺🇦З КНИГОЮ ДО ПЕРЕМОГИ!

Мельник П. Дивовижна подорож Соні й Асі до Скандинавії / Петро Мельник. - Кропивницький: ТОВ "Імек-ЛТД", 2016.
Мельник П. Дивовижна подорож Соні й Асі до Давнього Єгипту / Петро Мельник. - Кропивницький: ТОВ "Імек-ЛТД", 2017.
Мельник П. Дивовижна подорож Соні й Асі на Козацьку Січ / Петро Мельник. - Кропивницький: ТОВ "Імек-ЛТД", 2019.
У казкових повістях-подорожах серії "Кулінарна казка" український сучасний письменник Петро Мельник запрошує діток та їхніх матусь помандрувати цікавим і неповторним світом, що оточує нас, поринути в глибини світової історії. А найголовніше - спробує залучити дітей до цікавого й надзвичайно потрібної в їхньому житті справи - кулінарії.
Подорожуючи разом із головною героїнею Софійкою та її улюбленицею, кішкою Асею, Ви дізнаєтесь про кулінарні секрети народів світу, про цікаві історичні події. Разом із героїнями переживете неповторні приголомшуючі пригоди засновані на реальних подіях та історичних фактах. Кулінарні рецепти та поради апробовані, а страви дегустовані.
Тож приємного та корисного читання, легкого приготування та смачного частування!
НАШІ ЧИТАЧІ ПРОПОНУЮТЬ!!!

📖📚📖До Вашої уваги відгук на книгу відомого українського письменника Олександра Гавроша "Героїчні канікули" від активної читачки Лізи Гончарук.👧
📖📖📖Ця фантастична повість є продовженням книжки «Музей пригод». Для головного героя повісті, Яся Попадинця, весняні канікули обернулися неабиякими пригодами, адже він вирушив зі своїм дідусем Лук’яном на Закарпаття — у місто Хуст, де той народився і де була похована його мати. Ясів дідусь перед смертю вирішив знайти хоч якусь інформацію про свого батька, який загинув ще до його народження. І як же здивувався Ясь, побачивши у Хустському краєзнавчому музеї уже знайоме крісло-гойдалку — загадковий портал переміщення в часі. І, звичайно ж, метикуватий хлопчина не збирався втрачати свій шанс побувати у минулому. Цього разу він опинився у тому ж Хусті, тільки 1939 року, коли вирішувалася доля Закарпатської України, зустрівся зі своєю прабабцею Марічкою, тоді ще 18-річною дівчиною, і таки дізнався, що його прадід — січовик Іван Лазорик — загинув, захищаючи незалежність Карпатської України.


      
Скреттінг Г. Антон Великий: повість / Гюдрун Скреттінг. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. 

    На канікулах Антон вирішує знайти підробіток, аби допомогти своєму доброму другові Ейвіннові поїхати у шкільну мандрівку. Познайомившись із дівчинкою Софією, за дідусем якої доглядає, Антон пізнає смак життя мільйонерів. Тож і собі вирішує розбагатіти та намагається поводитися так, як, на його думку, поводяться важливі, багаті люди. Однак він не підозрює, що в погоні за грішми можна втратити дещо дуже важливе, та ще й постійно потрапляє в халепи. 
  
 Наші читачі пропонують!!!

  Пропонуємо вашій увазі відгук на книгу Ульрике Райленс «Пенні Пеппер. Усе під контролем» від нашої читачки Гоменюк Ангеліни.

 «Усім ,усім  хто на карантині, та має вільну хвилинку  і полюбляє  захопливі детективні пригоди прочитайте книгу «Пенні Пеппер. Усе під контролем». Це книга про небезпечні пастки й таємничі злочини, а ще історія справжньої дружби, яка навчить кожного  бути добрими й завжди допомагати тим, хто в біді. Десятирічна Пенні Пеппер — кмітлива , розумна дівчинка, яка мріє стати супердетективкою і розкрити справжній злочин. Вона й не сподівалась, що шанс проявити себе виникне під час вечірки хвалькуватої Флори. Несподівано й безслідно зникає Флорин песик, і чомусь усі гості підозрюють саме Пенні. Разом з найліпшими подружками дівчинка ладна на все, щоб викрити підступного злодюгу. Навіть допомогти своїй давній ворогині.  І в неї  це виходить дуже чудово. Це захоплююча детективна пригода, яку варто прочитати кожному.»        Лущевська О. Скелет без шафи / Оксана Лущевська. - Харків: Вид-во "Ранок", 2020.
      У житті підлітків бувають моменти, коли вони почуваються так самотньо... Друзів у Ані фактично немає, через статуру її часто обзивають і ображають однокласники, найкраща подруга Кіра переїхала в інше місто... Єдина відрада дівчинки - це наука. Зокрема анатомія. Аня мріє стати експерткою з медицини та веде анатомічний блог. А ще має особливого таємного друга. Він завжди підтримає, зрозуміє й розрадить. І, можливо допоможе дівчинці стати впевненішою та популярнішою серед однокласників.

Степаненко Я.   Заборонений Санта, або  Перше Різдво Славка. / Ярослав Степаненко; ілюстр. Олена Бугренкова.-Харків,2020.-110с.

   А що, як Різдва не буде? Влада заборонила святкування й наказала замурувати всі каміни в місті. У школах розповідають, що різдвяні персонажі — суцільна вигадка. Однак десятирічного Славка ці заборони не лякають — вони лише розбурхують цікавість. Разом із батьком хлопчик розпалює не замурований усупереч наказу камін, і з цього починаються пригоди. Це бешкетна світла історія про Різдво, про юного Ніколаса з Мири Лікійської, він же Святий Миколай, він же Санта Клаус. Про те, що різдвяні бажання здійснюються, варто лише мріяти й вірити у власні сили і в дива. А ще про сміливість, незламний дух і відстоювання прав попри заборони.


Дарунок святого Миколая. - Харків: ТОРСІНГ Плюс, 2009. - 40с.

 Збірка святкових історій . Напередодні свята святого Миколая кожна дитина чекає подарунок під подушку. Що ж отримали головні герої наших повістей? Дитячу машинку, ляльку чи набір для малювання? А може подарунки не матеріальні, а ті що приносять більше задоволення. Дружбу, повагу чи братика і сестричку.
    Ягелло Й. Молоко з медом: роман / Йоанна Ягелло. - Львів: Урбіно, 2019.

  Ще вчора Лінка планувала зовсім інше: улюблена журналістика, фотографії, мандрівки з коханим Андріаном. Проте зміни в її житті примусять якщо не забути про свої плани, то принаймні їх відкласти. Лінка чекає дитину. І якщо вона розраховувала, що Андріан зрадіє цьому так само, як вона, то помилялася... 
  Андріан мріє вивчати живопис в Англії, тому зовсім не збирається круто змінювати своє життя. До створення родини й виховання дитини він виявився просто неготовим...
  Отож Лінці доведеться давати собі раду з навчанням, доглядати малу Єву й одночасно готуватися до складання іспитів. Утім, найголовніший з них вона, звісно, складе. А впертість та наполегливість і цього разу прийдуть їй на допомогу. Дівчата таки можуть усе! Можуть, якщо дуже хочуть.

    Морозенко М. Я закохалася: повість / Марія Морозенко. - К.: ВЦ "Академія", 2019.

  Та осінь невпізнанно змінила їх, давши несподівані переживання. Їхній гімназійний клас такий самий, як і в усіх гімназіях, а вони - звичайні гімназисти. Ростуть, роблять кроки у світ і борються за територію свого "Я". Як уміють - дружать. І помиляються, як усі. Хто вже відкрито, а хто потайки закохується, сподівається на кохання і шукає його. Дехто зважується на те, про що інші лише думають. І мучиться через свої незрозумілі навіть собі сексуальні спроби.
   Вони здобувають погляд на життя і людей. Безкомпромісні й голодні на справедливість. Рішучі, якщо треба захистити безпідставно звинуваченого однокласника.   І горе тим, хто нечесний з ними. Вони - клас! Вони - класні!
   Є серед них хлопець, у якому дехто з його ровесників упізнає себе. Він уже втратив маму і страждає від того, що батько топить себе в чарці. У нього є душа. Він чуйний. Несміливо закохується і ще не знає, як дати волю своїй любові.Не старається здаватися кращим, ніж є насправді. Має характер і гідність. На таких, як він, часто звалюється чужа підступність. Через те мало не розпрощався з життям.
   У подіях повісті, прожитих бентежним серцем дівчинки, є і її особиста драма. ЇЇ закоханість, сльози і проблиск чогось справжнього.

  Ягелло Й. Як дві краплі води: роман / Йоанна Ягелло. - Львів: Урбіно, 2020.

   Анна і Ніна народилися в один і той самий день. Відтоді, як вони опинилися в одному класі, дівчатка не розлучаються, у яких усе спільне: мрії, бажання, таємниці, плани на майбутнє...
  Щось пішло не так, коли Ніна, краща, талановитіша, вродливіша й заможніша, вступає до мистецького ліцею, а Анні забракло зовсім трішки, щоб опинитися поруч з Ніною. Тепер у кожної своя дорога, та дівчата впевнені, що вони досі залишаються рідними душами.
   Усе закінчується в день народження Анни й Ніни. Відтоді Ніна назавжди залишається сімнадцятирічною, тоді як Анна щосили намагається знайти відповідь на болюче питання. Чому? Чому її така талановита, така ідеальна подруга наклала на себе руки? Анна ще не знає, що несвідомо йде Ніниним шляхом...
     Однакові, наче дві краплі води, подруги... Чи такими однаковим вони виявляться?

   

    Пічман К. Хмара / Клавдія Пічман. - Харків: Вид-во "Ранок", 2019.

    Коли втрачаєш близьку людину, тебе сповнюють невимовний біль і розпач, усе навколо здається неважливим. Так і 16-річна Емма не може пережити смерть меншого братика. Ще й батьки на межі розлучення. І тут у її житті з'являється загадковий хлопець із соціальної мережі - Пол. Він теж утратив маму, тож допомагає Еммі впоратися з її переживаннями. Вони листуються в чаті, розмовляють через скайп, та дівчині цього замало. Вона прагне побачити Пола, поспілкуватися з ним віч-на віч. Зі своїм другом Метом, який також усіляко намагається підтримати Емму, вона вирушає до Шотландії, де мешкає її інтернет-приятель. Але там на неї чекає несподіванка...

     Камінська С. Не кажи нікому / Саша Камінська. - Харків: Вид-во "Ранок", 2019.
«Не кажи нікому» — це щира історія-щоденник 14-річної Аріни, що сповнена абсолютно реальних подій, почуттів, першого кохання, травм і вчинків, за які треба нести відповідальність. Саша Камінська не використовує повчання та нотації — підлітки досить розумні, аби зробити висновки з того, що стається, а також впізнати себе чи пізнати інших і зрозуміти, що підходить саме їм як особистостям. Героїню «Не кажи нікому» накриває криза за кризою: підозрілі таємниці між батьками, проблеми подруги, власні емоції та переживання… Із криз виходять переможцями чи переможеними. Де ж буде Аріна?


   Ягелло Й. Зелені мартенси: повість / Йоанна Ягелло. - Львів: Урбіно, 2018.

    На думку Фелікса, школа нагадує фронт, на якому точиться безупинне суперництво. У кого крутіший смартфон? Хто прийшов у фірмових шмотках? Але Фелікс не збирається брати участі в цих змаганнях: у нього набагато серйозніші проблеми, до того ж, доводиться на невизначений час стати головою родини. Його мати знайшла роботу за кордоном, батько давно має нову сім'ю, а молодша сестра наближається до небезпечного підліткового віку і, як більшість її однолітків, аж ніяк не схильна до хатніх обов'язків!
   Отилія теж не схожа на свої однокласників: барвистий одяг, копиця рудого волосся, зайва вага, якою дівчина взагалі не переймається, і улюблені зелені мартенси. А ще - оптимізм, який Отилія-Опта просто випромінює, хоч їй і самій не бракує проблем.
   Не дивно, що Фелікс відразу звертає увагу на Опту. Цих двох аутсайдерів швидко поєднає дружба. А може, що більше?
Полсен Г. Сокира / Гарі Полсен; пер. з англ. Л. Семиволос. - Х.:Віват, 2020.

    Канадська тайга, хижі звірі, холод. Цивілізований світ - за сотні кілометрів. Тринадцятирічний Браян Робсон після авіатрощів опинився сам на сам з дикою природою. Вітрівка на плечах та сокира в руках = ось все його екіпірування. У хлопця немає часу на злість. жалощі до себе або відчай: щоб вижити, Браянові знадобляться всі його вміння, рішучість і мужність. Але його ятрять сумніви у своїй здатності вижити, а до всього ще не дає спокою материна таємниця, про яку от-от має дізнатися батько...
    Культова книжка для дорослих та підлітків про силу людського духу, у якій порушено проблеми дорослішання та виживання в умовах дикої природи.
     Татаріна О. Бути собою. 10 гаджетів для щастя./ Олена Татаріна .- К.: «Агенція «ОРІО», 2020.- 152с.

   Книга «Бути собою. 10 гаджетів для щастя» створена для підлітків та їхніх батьків. Іноді ми помічаємо складні ситуації в житті і розуміємо їх, а іноді – ні. Але мало хто з батьків точно знає, що порадити дитині в тій чи іншій ситуації так, щоб ця ситуація в її житті не повторювалася.

  Ви вважаєте, що це неможливо? У своїй книзі Тараріна Олена на прикладі гаджетів розповідає про правила життя. Підліток може вибирати функції та різні режими, котрі допомагають налагоджувати своє життя. В залежності від того, який режим ви вибираєте – отримуєте позитивний чи негативний результат.

   Це одна з рідкісних книг, котрі доносять до підлітків мудрість багатьох поколінь і ґрунтуються на моральних принципах.

 
     Патерсон К. Неперевершена Гіллі Гопкінз / Кетрін Патерсон. - Х.: Віват, 2017.

    У свої одинадцять Гіллі, по суті, нічийна дитина. Якби ж вона могла знайти свою красуню матір Кортні й жити з нею, а не в цій огидній прийомній родині, куди її щойно привезли! Як можна сподіватися на те, що вона, неперевершена Гіллі Гопкінз, відома своєю некерованістю і кмітливістю, терпітиме Меймі Троттер, товсту малограмотну вдову, яка тепер є її опікункою?
     Безстрашна Гіллі з хижою посмішкою будує плани проти нових родичів та й усіх, хто хоч спробує з нею подружитися. І поки вона намагається впоратися з непереборним прагненням зустрітися з матір'ю і страхом назавжди залишитися прийомною дитиною, мимохіть прив'язує до себе читача.

   Рижко О. Дівчина з міста: повість / Олена Рижко. - К.: ВЦ "Академія", 2018.

   У Тіни немає повноцінної сім'ї, але є друзі, які її розуміють. І раптом усе летить шкереберть. Вона змушена переїхати в село. Їй складно, бо там майже все не так як звикла.
Жорстоко випробовують нові однокласники, серед яких є свої авторитети й ті, хто їм догоджає.
  Не вистачає відчуття захищеності й потрібності. бентежить спрага любові. Цікавить, що і як там у дорослих. Незвичні спостереження й переживання, враження й конфлікти супроводжують Тіну майже на кожному кроці.
  І саме тоді в її світі з'являється він. З ним цікаво й затишно. Завдяки йому знаходить і спілкування серцем.

   Рижко О. Мишоловка: повість / Олена Рижко. – Київ: ВЦ «Академія», 2019.

   Усі вони раптом випали в аут. Гліба підступно розвели дівчата. Рита, намагаючись його закадити, на хижачила дурниць. Влад заблукав у заздрощах. Юлька й собі вляпалася в халепу. А найбільше дісталося Торі: заставши Гліба з Ритою, не знала, як далі жити. Реальність кинула жорстокий виклик. Її світ пішов обертом. І Торі вирішила махнути на все й усіх – скільки крутого й комфортного в Інтернеті. Новий знайомий багато знає про неї, випереджає її думки і бажання. Його зухвалість вабить. Те, що йому двадцять п’ять, заводить. Бажання його побачити знесилює. А який у нього – Фенікс. Її нік теж загадковий – Енігма. Торі рвало до зустрічі з ним, і не пускали випадковості. Нарешті вона побачить Фенікса, і в них відбудеться все. Кожен крок коридором готелю вів її до краху ілюзій, зіткнення з небезпекою і до вбивчого прозрівання: це – мишоловка. У Гліба, Рити, Юльки і Влада – свої челенджі. 


   Рижко О. Знає тільки Мару: повість / Олена Рижко. - Київ: ВЦ "Академія", 2018.

 Шестеро підлітків влаштували адреналінову екскурсію - міським підземеллям.У кожного свої причини. Серж мріє стати дигером. Ігор попався "на слабо". Лесі не терпиться довести власну дорослість. Яну погнало "розбите" серце. Мару отримала такий подарунок, та й була ще одна причина... Міка потребує грошей, тому й узявся їх супроводжувати. А ще є Рум - крутий дигер і загадкова особистість. Він - категоричний, розсудливо-рішучий і небагатослівний. Підземелля - його стихія. Рум знає про нього все. І встигає врятувати наївну компанію від фатальної небезпеки.
   Є якась таємниця між ним і Мару, є натяки на їхнє майбутнє. Яким воно буде. Рум, мабуть, здогадується, а Мару знає. А можливо, все навпаки. Бо є ще один хлопець, і чимось він цікавий для Мару.
   Перебування на межі життя і смерті випробовують їх усіх. Хтось панікує, впадає у відчай, хтось уперто шукає вихід і сили пробиратися далі, навіть закохується і поривається здобути сексуальний досвід... А невмолимі хвилини наближають небезпеку. У цьому спресованому часі кожен відкриває в собі себе несподіваного. Кожен поривається збагнути себе. Кожен хоче стати іншим.
  

  Грищенко С. Винятки із правил: повісті; оповідання / Саша Грищенко. - К.: ВЦ "Академія", 2018.

 Три історії про тих, хто стукає в дорослість. Про випробування розчаруваннями, поразками і перемогами.Їхні герої живуть у спокусах пізнати все, не думаючи про наслідки. Ще не вміють дати лад своїм бажанням й опиняються перед викликами, які примушують жахнутися. Пробують багато, ризикуючи собою.
Юність - пора вибору: яким бути і яким дозволити комусь бути з тобою. Хтось уперто продирається крізь складнощі до себе справжнього, а хтось утоптує себе в болото на узбіччях.
дві повісті й оповідання про дуже непрості долі. Про безоглядне кохання і гру в закоханість. Про жертовність і патологічну корисливість. Справжню жіночість, яка прокидається в юній душі, і незграбну стервозність фальшивих натурок. Про пацанячі блуди і чоловічі вчинки.
Три історії про долі. Складні. Іноді - незбагненні. Про ідеали й ідолів. Про спроби зробити винятки правилам життя. І про голос вічності, що озивається як материнський інстинкт. Три історії про життя на грані. Про пошук сонця в темряві.


   Пекарська М.-К. Право на доросліть / Малгожата-Кароліна Пекарська; пер. з польської І. Тучапської.- Харків: ВД "ШКОЛА", 2020.

  Головні герої книги закінчили школу і готуються до вступу у доросле життя. Вибір напрямку навчання, переїзд до іншого міста, нове житло з давалося, серед цих клопотів годі думати про щось інше. А тим часом дорослість відкриває широку браму для молодих людей, які зіштовхуються з незнаннями досі питаннями: невже їх батьки могли отак вчинити? Невже кохання може бути таким сильним? Чому близькість така... далека? У цій книзі - і роздуми юних героїв про злочин і кару, і приколи життя в гуртожитку, і шок від студентських підробітків, і відчуття себе вільним, самостійним, із повним правом на дорослий вибір.

   Лачина А. Останні канікули / Анна Лачина; пер. з польської Н. Зотової. - Харків: ВД "ШКОЛА", 2020.

 Життя сімнадцятирічної Оськи перевернулося догори дригом: у серпні, на останніх канікулах, вона мусить переїхати до сім'ї батька, якого ніколи не бачила. Підслухана в потязі розмова пов'язує Оську з людьми, для яких ці канікули теж непрості. В один сюжет сплітаються цілі низки подій і стосунків: і непорозуміння батьків, і виклик "швидкої", і втеча через вікно, і вибір весільної сукні, і вуличні бійки, і втручання поліції. та поміж усім тим - любов, яка "ніколи не перестає".

  Рижко О. Ужалений зрадою: повість / Олена Рижко. К.: ВЦ "Академія", 2020.

  У Дена дуже складний період: втрата лідерства в компанії, зрада коханої й кращого друга, зламана щелепа, трабли з батьками і море незрозумілих ситуацій. Ще й психологові треба про все це розказувати. А життя підкидає нові челенжі: Ден опиняється в центрі змови. Його шантажують, йому погрожують тюрмою. У цій незносній напрузі він пише мейли на неіснуючу адресу й одного разу отримує відповідь... Несподівано у нього з'являється новий друг - Ті, в якого свої секрети. Деякі з них стають непростими випробуваннями для Дена. Але всі проблеми колись закінчуються.

   Ясіновська Н. Українка по-американськи / Наталія Ясіновська. - Харків: Вид-во "Ранок", 2019.

  Американка чи українка? Можливо, американка по-українськи? Чи все ж українка по-американськи? На ці запитання хоче знайти відповідь 12-річна Марія. Першу половину свого життя вона прожила в Україні, а більш свідому другу— в Америці. Марія ходить в американську школу, переймається своїми підлітковими проблемами… А ще має цікаву й заплутану родинну історію. І намагається розібратися в собі та зрозуміти своїх рідних. Повість Наталії Ясіновської—це занурення в життя звичайних американських підлітків і спроба дослідити минуле через призму сучасності.

    Волтон Джулія Слова на стінах / Джулія Волтон. – Харків: Вид-во «Ранок», 2019.

    У старшокласника Адама досить рано діагностували шизофренію. Він не здатен відрізнити марення від реальності. Аби позбутися зорових і слухових галюцинацій, він погоджується на експериментальне лікування. Щотижня для контролю впливу пігулок на організм юнак має відвідувати психотерапевта. Проте розмовляти з ним він категорично відмовляється, тому лікар запропонував хлопцеві описувати свій стан у щоденнику.

  Відтак Адам робить записи, у яких розповідає не лише про дію пігулок, а й про свою родину, нову школу, друзів і перше кохання. На певний час ліки допомагають йому вести відносно нормальне життя, та, зрештою, його таємниця стає відомою оточуючим. Як зреагують нові друзі та кохана дівчина, дізнавшись про його хворобу?
 
 

     
  
 


Немає коментарів:

Дописати коментар