Пропонуємо прочитати

      
📚🇺🇦🇺🇦З КНИГОЮ ДО ПЕРЕМОГИ!
Чайковський А. За сестрою: повість / Андрій Чайковський. - К.: Знання, 2018.

Героїко-романтичні пригоди хлопчика Павлуся, що поїхав аж в Крим, звільняти свою сестру від татар. Що тільки з ним не трапилося, поки він добирася до Бахчисарая. І полон, і смертельна небезпека, і зустріч з рідними людьми, і втеча від них, адже бажання визволити сестру виявилося сильнішим за всі інстинкти. А перед тим напад татар на рідне село. Смерть матері і дідуся, страшні і сумні події, що завжди лежатимуть смутком на серці. Але дідусь, славний козак, не дарма вчив його мистецтва бою і справлятися з конем. Не осоромив Павлусь пам´яті предка. Визволив Ганнусю з полону. Мужністю, спритністю, стійкістю, а і навіть хитрістю домігся…
Кокотюха А. Полювання мисливців за привидами: повість / Андрій Кокотюха. -Харків: Фоліо, 2020.-106с.:іл.

«Світла в кабіні ліфта не було. Просто на хлопців звідти дивилася пара палаючих очей» — ось так двоє школярів зустріли привида в звичайному, досі безпечному ліфті багатоповерхового будинку. І це не єдина таємниця, яку беруться розгадувати розумник Максим Білан і силач Денис Черненко. До того часу вони не думали, що зможуть знайти спільну мову й подружитися. Але тепер ніхто, крім них, не врятує Золотий кубок — головний приз спортивних змагань, на який націлилися злодії, не кине виклик викрадачам домашніх улюбленців і, звичайно, не полюватиме на привидів, котрі зустрічаються не лише в ліфтах... Небезпечні пригоди юних детективів на цьому не закінчуються...           Хомич М.Є. Територія брехні
 / М. Хомич. - Київ: Юніверс, 2016. 

       Київська Русь, ХІ століття. Князь Володимир і Рогнеда, Ярослав Мудрий і його наречена - шведська принцеса Інгігерда. Наскільки правдиво відображені події минулого в літописах і скандинавських сагах? З упевненістю можна стверджувати лише те, що в минулому люди відчували, страждали і любили, як у наш час. 
     Прочитавши стародавні графіті на стінах київського собору Святої Софії і розгадавши їхню таємницю, герої роману "Територія брехні" вирушають у подорож до Скандинавії - батьківщини нареченої Ярослава Мудрого Інгігерди.
   Герої роману - наші сучасники. Випадкова зустріч змушує їх зануритися в тисячолітню таємницю.Бажання докопатися до правди минулого несподівано розкриває загадки їхнього особистого життя. минуле нікуди не зникло. Носіями яких генів є ми, нащадки Київської Русі?
     Історичний детектив, написаний у кращих традиціях цього жанру, розкриває маловідомі сторінки давньої української історії.

НАШІ ЧИТАЧІ ПРОПОНУЮТЬ!!!
Пропонуємо Вашій увазі відгук на книгу👍 Оксани Радушинської «Щоденник Славка Хоробрика, або пригоди хлопчика-міліціонера» від нашого читача👦 Бабича Артема!
«Знайомтеся: Славко Хоробрик – головний герой книги Оксани Радушинської «Щоденник Славка Хоробрика, або пригоди хлопчика-міліціонера».
👦Славко – звичайнісінький сучасний хлопчик, який так мріє стати міліціонером👮‍♂️. Він допоможе Вам дізнатися, що потрібно робити, аби уникнути неприємностей вдома🏠, на вулиці🚦🚗, у школі чи у відносинах зі знайомими🧔👵 і незнайомими людьми👩‍🦰👴. І, можливо, у його пригодах хтось впізнає себе...».
📖Книжка Оксани Радушинської "Щоденник Славка 👦, або хлопчика-міліціонера👮‍♂️" чекає на Вас у нашій книгозбірні.З КНИГОЮ ДО ПЕРЕМОГИ!


😢
😢😢Сьогодні, коли у нашій країні йде війна, здавалося б нам усім не до сміху, але, як писав Богдан Чайковський «сміх для українця, гумористичні твори для нього - немов цілюща вода, джерело оптимістичного погляду на життя, наснага на працю й боротьбу заради свободи та незалежності», а тепер ще й віра у нашу Перемогу над ворогом.
☺️😊😌Для того, щоб хоч трішки відволікти себе і своїх близьких від реалій, в яких знаходиться наша країна, пропонуємо вам познайомитися з книгою «Слова до слова – весела розмова», 📖📖📖на сторінках якої вміщені веселі, дотепні, повчальні твори визначних майстрів влучного слова, таких як Степан Руданський і Євген Гребінка, Яків Головацький і Борис Грінченко, Остап Вишня й Олександр Ковінька, Всеволод Нестайко і Грицько Бойко… На вас тут чекають оповідання, казки, анекдоти, байки, пісні, скоромовки, нісенітниці й усяка інша весела всячина.📚📚📚
☺️😀😊Тож, давайте посміхатися частіше, дарувати один одному радість та зберігати позитивний настрій

📚🇺🇦🇺🇦З КНИГОЮ ДО ПЕРЕМОГИ!

Мельник П. Дивовижна подорож Соні й Асі до Скандинавії / Петро Мельник. - Кропивницький: ТОВ "Імек-ЛТД", 2016.
Мельник П. Дивовижна подорож Соні й Асі до Давнього Єгипту / Петро Мельник. - Кропивницький: ТОВ "Імек-ЛТД", 2017.
Мельник П. Дивовижна подорож Соні й Асі на Козацьку Січ / Петро Мельник. - Кропивницький: ТОВ "Імек-ЛТД", 2019.
У казкових повістях-подорожах серії "Кулінарна казка" український сучасний письменник Петро Мельник запрошує діток та їхніх матусь помандрувати цікавим і неповторним світом, що оточує нас, поринути в глибини світової історії. А найголовніше - спробує залучити дітей до цікавого й надзвичайно потрібної в їхньому житті справи - кулінарії.
Подорожуючи разом із головною героїнею Софійкою та її улюбленицею, кішкою Асею, Ви дізнаєтесь про кулінарні секрети народів світу, про цікаві історичні події. Разом із героїнями переживете неповторні приголомшуючі пригоди засновані на реальних подіях та історичних фактах. Кулінарні рецепти та поради апробовані, а страви дегустовані.
Тож приємного та корисного читання, легкого приготування та смачного частування!
НАШІ ЧИТАЧІ ПРОПОНУЮТЬ!!!

📖📚📖До Вашої уваги відгук на книгу відомого українського письменника Олександра Гавроша "Героїчні канікули" від активної читачки Лізи Гончарук.👧
📖📖📖Ця фантастична повість є продовженням книжки «Музей пригод». Для головного героя повісті, Яся Попадинця, весняні канікули обернулися неабиякими пригодами, адже він вирушив зі своїм дідусем Лук’яном на Закарпаття — у місто Хуст, де той народився і де була похована його мати. Ясів дідусь перед смертю вирішив знайти хоч якусь інформацію про свого батька, який загинув ще до його народження. І як же здивувався Ясь, побачивши у Хустському краєзнавчому музеї уже знайоме крісло-гойдалку — загадковий портал переміщення в часі. І, звичайно ж, метикуватий хлопчина не збирався втрачати свій шанс побувати у минулому. Цього разу він опинився у тому ж Хусті, тільки 1939 року, коли вирішувалася доля Закарпатської України, зустрівся зі своєю прабабцею Марічкою, тоді ще 18-річною дівчиною, і таки дізнався, що його прадід — січовик Іван Лазорик — загинув, захищаючи незалежність Карпатської України.


      
Скреттінг Г. Антон Великий: повість / Гюдрун Скреттінг. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. 

    На канікулах Антон вирішує знайти підробіток, аби допомогти своєму доброму другові Ейвіннові поїхати у шкільну мандрівку. Познайомившись із дівчинкою Софією, за дідусем якої доглядає, Антон пізнає смак життя мільйонерів. Тож і собі вирішує розбагатіти та намагається поводитися так, як, на його думку, поводяться важливі, багаті люди. Однак він не підозрює, що в погоні за грішми можна втратити дещо дуже важливе, та ще й постійно потрапляє в халепи. 
  
 Наші читачі пропонують!!!

  Пропонуємо вашій увазі відгук на книгу Ульрике Райленс «Пенні Пеппер. Усе під контролем» від нашої читачки Гоменюк Ангеліни.

 «Усім ,усім  хто на карантині, та має вільну хвилинку  і полюбляє  захопливі детективні пригоди прочитайте книгу «Пенні Пеппер. Усе під контролем». Це книга про небезпечні пастки й таємничі злочини, а ще історія справжньої дружби, яка навчить кожного  бути добрими й завжди допомагати тим, хто в біді. Десятирічна Пенні Пеппер — кмітлива , розумна дівчинка, яка мріє стати супердетективкою і розкрити справжній злочин. Вона й не сподівалась, що шанс проявити себе виникне під час вечірки хвалькуватої Флори. Несподівано й безслідно зникає Флорин песик, і чомусь усі гості підозрюють саме Пенні. Разом з найліпшими подружками дівчинка ладна на все, щоб викрити підступного злодюгу. Навіть допомогти своїй давній ворогині.  І в неї  це виходить дуже чудово. Це захоплююча детективна пригода, яку варто прочитати кожному.»        Лущевська О. Скелет без шафи / Оксана Лущевська. - Харків: Вид-во "Ранок", 2020.
      У житті підлітків бувають моменти, коли вони почуваються так самотньо... Друзів у Ані фактично немає, через статуру її часто обзивають і ображають однокласники, найкраща подруга Кіра переїхала в інше місто... Єдина відрада дівчинки - це наука. Зокрема анатомія. Аня мріє стати експерткою з медицини та веде анатомічний блог. А ще має особливого таємного друга. Він завжди підтримає, зрозуміє й розрадить. І, можливо допоможе дівчинці стати впевненішою та популярнішою серед однокласників.

Степаненко Я.   Заборонений Санта, або  Перше Різдво Славка. / Ярослав Степаненко; ілюстр. Олена Бугренкова.-Харків,2020.-110с.

   А що, як Різдва не буде? Влада заборонила святкування й наказала замурувати всі каміни в місті. У школах розповідають, що різдвяні персонажі — суцільна вигадка. Однак десятирічного Славка ці заборони не лякають — вони лише розбурхують цікавість. Разом із батьком хлопчик розпалює не замурований усупереч наказу камін, і з цього починаються пригоди. Це бешкетна світла історія про Різдво, про юного Ніколаса з Мири Лікійської, він же Святий Миколай, він же Санта Клаус. Про те, що різдвяні бажання здійснюються, варто лише мріяти й вірити у власні сили і в дива. А ще про сміливість, незламний дух і відстоювання прав попри заборони.


Дарунок святого Миколая. - Харків: ТОРСІНГ Плюс, 2009. - 40с.

 Збірка святкових історій . Напередодні свята святого Миколая кожна дитина чекає подарунок під подушку. Що ж отримали головні герої наших повістей? Дитячу машинку, ляльку чи набір для малювання? А може подарунки не матеріальні, а ті що приносять більше задоволення. Дружбу, повагу чи братика і сестричку.
    Ягелло Й. Молоко з медом: роман / Йоанна Ягелло. - Львів: Урбіно, 2019.

  Ще вчора Лінка планувала зовсім інше: улюблена журналістика, фотографії, мандрівки з коханим Андріаном. Проте зміни в її житті примусять якщо не забути про свої плани, то принаймні їх відкласти. Лінка чекає дитину. І якщо вона розраховувала, що Андріан зрадіє цьому так само, як вона, то помилялася... 
  Андріан мріє вивчати живопис в Англії, тому зовсім не збирається круто змінювати своє життя. До створення родини й виховання дитини він виявився просто неготовим...
  Отож Лінці доведеться давати собі раду з навчанням, доглядати малу Єву й одночасно готуватися до складання іспитів. Утім, найголовніший з них вона, звісно, складе. А впертість та наполегливість і цього разу прийдуть їй на допомогу. Дівчата таки можуть усе! Можуть, якщо дуже хочуть.

    Морозенко М. Я закохалася: повість / Марія Морозенко. - К.: ВЦ "Академія", 2019.

  Та осінь невпізнанно змінила їх, давши несподівані переживання. Їхній гімназійний клас такий самий, як і в усіх гімназіях, а вони - звичайні гімназисти. Ростуть, роблять кроки у світ і борються за територію свого "Я". Як уміють - дружать. І помиляються, як усі. Хто вже відкрито, а хто потайки закохується, сподівається на кохання і шукає його. Дехто зважується на те, про що інші лише думають. І мучиться через свої незрозумілі навіть собі сексуальні спроби.
   Вони здобувають погляд на життя і людей. Безкомпромісні й голодні на справедливість. Рішучі, якщо треба захистити безпідставно звинуваченого однокласника.   І горе тим, хто нечесний з ними. Вони - клас! Вони - класні!
   Є серед них хлопець, у якому дехто з його ровесників упізнає себе. Він уже втратив маму і страждає від того, що батько топить себе в чарці. У нього є душа. Він чуйний. Несміливо закохується і ще не знає, як дати волю своїй любові.Не старається здаватися кращим, ніж є насправді. Має характер і гідність. На таких, як він, часто звалюється чужа підступність. Через те мало не розпрощався з життям.
   У подіях повісті, прожитих бентежним серцем дівчинки, є і її особиста драма. ЇЇ закоханість, сльози і проблиск чогось справжнього.

  Ягелло Й. Як дві краплі води: роман / Йоанна Ягелло. - Львів: Урбіно, 2020.

   Анна і Ніна народилися в один і той самий день. Відтоді, як вони опинилися в одному класі, дівчатка не розлучаються, у яких усе спільне: мрії, бажання, таємниці, плани на майбутнє...
  Щось пішло не так, коли Ніна, краща, талановитіша, вродливіша й заможніша, вступає до мистецького ліцею, а Анні забракло зовсім трішки, щоб опинитися поруч з Ніною. Тепер у кожної своя дорога, та дівчата впевнені, що вони досі залишаються рідними душами.
   Усе закінчується в день народження Анни й Ніни. Відтоді Ніна назавжди залишається сімнадцятирічною, тоді як Анна щосили намагається знайти відповідь на болюче питання. Чому? Чому її така талановита, така ідеальна подруга наклала на себе руки? Анна ще не знає, що несвідомо йде Ніниним шляхом...
     Однакові, наче дві краплі води, подруги... Чи такими однаковим вони виявляться?

   

    Пічман К. Хмара / Клавдія Пічман. - Харків: Вид-во "Ранок", 2019.

    Коли втрачаєш близьку людину, тебе сповнюють невимовний біль і розпач, усе навколо здається неважливим. Так і 16-річна Емма не може пережити смерть меншого братика. Ще й батьки на межі розлучення. І тут у її житті з'являється загадковий хлопець із соціальної мережі - Пол. Він теж утратив маму, тож допомагає Еммі впоратися з її переживаннями. Вони листуються в чаті, розмовляють через скайп, та дівчині цього замало. Вона прагне побачити Пола, поспілкуватися з ним віч-на віч. Зі своїм другом Метом, який також усіляко намагається підтримати Емму, вона вирушає до Шотландії, де мешкає її інтернет-приятель. Але там на неї чекає несподіванка...

     Камінська С. Не кажи нікому / Саша Камінська. - Харків: Вид-во "Ранок", 2019.
«Не кажи нікому» — це щира історія-щоденник 14-річної Аріни, що сповнена абсолютно реальних подій, почуттів, першого кохання, травм і вчинків, за які треба нести відповідальність. Саша Камінська не використовує повчання та нотації — підлітки досить розумні, аби зробити висновки з того, що стається, а також впізнати себе чи пізнати інших і зрозуміти, що підходить саме їм як особистостям. Героїню «Не кажи нікому» накриває криза за кризою: підозрілі таємниці між батьками, проблеми подруги, власні емоції та переживання… Із криз виходять переможцями чи переможеними. Де ж буде Аріна?


   Ягелло Й. Зелені мартенси: повість / Йоанна Ягелло. - Львів: Урбіно, 2018.

    На думку Фелікса, школа нагадує фронт, на якому точиться безупинне суперництво. У кого крутіший смартфон? Хто прийшов у фірмових шмотках? Але Фелікс не збирається брати участі в цих змаганнях: у нього набагато серйозніші проблеми, до того ж, доводиться на невизначений час стати головою родини. Його мати знайшла роботу за кордоном, батько давно має нову сім'ю, а молодша сестра наближається до небезпечного підліткового віку і, як більшість її однолітків, аж ніяк не схильна до хатніх обов'язків!
   Отилія теж не схожа на свої однокласників: барвистий одяг, копиця рудого волосся, зайва вага, якою дівчина взагалі не переймається, і улюблені зелені мартенси. А ще - оптимізм, який Отилія-Опта просто випромінює, хоч їй і самій не бракує проблем.
   Не дивно, що Фелікс відразу звертає увагу на Опту. Цих двох аутсайдерів швидко поєднає дружба. А може, що більше?
Полсен Г. Сокира / Гарі Полсен; пер. з англ. Л. Семиволос. - Х.:Віват, 2020.

    Канадська тайга, хижі звірі, холод. Цивілізований світ - за сотні кілометрів. Тринадцятирічний Браян Робсон після авіатрощів опинився сам на сам з дикою природою. Вітрівка на плечах та сокира в руках = ось все його екіпірування. У хлопця немає часу на злість. жалощі до себе або відчай: щоб вижити, Браянові знадобляться всі його вміння, рішучість і мужність. Але його ятрять сумніви у своїй здатності вижити, а до всього ще не дає спокою материна таємниця, про яку от-от має дізнатися батько...
    Культова книжка для дорослих та підлітків про силу людського духу, у якій порушено проблеми дорослішання та виживання в умовах дикої природи.
     Татаріна О. Бути собою. 10 гаджетів для щастя./ Олена Татаріна .- К.: «Агенція «ОРІО», 2020.- 152с.

   Книга «Бути собою. 10 гаджетів для щастя» створена для підлітків та їхніх батьків. Іноді ми помічаємо складні ситуації в житті і розуміємо їх, а іноді – ні. Але мало хто з батьків точно знає, що порадити дитині в тій чи іншій ситуації так, щоб ця ситуація в її житті не повторювалася.

  Ви вважаєте, що це неможливо? У своїй книзі Тараріна Олена на прикладі гаджетів розповідає про правила життя. Підліток може вибирати функції та різні режими, котрі допомагають налагоджувати своє життя. В залежності від того, який режим ви вибираєте – отримуєте позитивний чи негативний результат.

   Це одна з рідкісних книг, котрі доносять до підлітків мудрість багатьох поколінь і ґрунтуються на моральних принципах.

 
     Патерсон К. Неперевершена Гіллі Гопкінз / Кетрін Патерсон. - Х.: Віват, 2017.

    У свої одинадцять Гіллі, по суті, нічийна дитина. Якби ж вона могла знайти свою красуню матір Кортні й жити з нею, а не в цій огидній прийомній родині, куди її щойно привезли! Як можна сподіватися на те, що вона, неперевершена Гіллі Гопкінз, відома своєю некерованістю і кмітливістю, терпітиме Меймі Троттер, товсту малограмотну вдову, яка тепер є її опікункою?
     Безстрашна Гіллі з хижою посмішкою будує плани проти нових родичів та й усіх, хто хоч спробує з нею подружитися. І поки вона намагається впоратися з непереборним прагненням зустрітися з матір'ю і страхом назавжди залишитися прийомною дитиною, мимохіть прив'язує до себе читача.

   Рижко О. Дівчина з міста: повість / Олена Рижко. - К.: ВЦ "Академія", 2018.

   У Тіни немає повноцінної сім'ї, але є друзі, які її розуміють. І раптом усе летить шкереберть. Вона змушена переїхати в село. Їй складно, бо там майже все не так як звикла.
Жорстоко випробовують нові однокласники, серед яких є свої авторитети й ті, хто їм догоджає.
  Не вистачає відчуття захищеності й потрібності. бентежить спрага любові. Цікавить, що і як там у дорослих. Незвичні спостереження й переживання, враження й конфлікти супроводжують Тіну майже на кожному кроці.
  І саме тоді в її світі з'являється він. З ним цікаво й затишно. Завдяки йому знаходить і спілкування серцем.

   Рижко О. Мишоловка: повість / Олена Рижко. – Київ: ВЦ «Академія», 2019.

   Усі вони раптом випали в аут. Гліба підступно розвели дівчата. Рита, намагаючись його закадити, на хижачила дурниць. Влад заблукав у заздрощах. Юлька й собі вляпалася в халепу. А найбільше дісталося Торі: заставши Гліба з Ритою, не знала, як далі жити. Реальність кинула жорстокий виклик. Її світ пішов обертом. І Торі вирішила махнути на все й усіх – скільки крутого й комфортного в Інтернеті. Новий знайомий багато знає про неї, випереджає її думки і бажання. Його зухвалість вабить. Те, що йому двадцять п’ять, заводить. Бажання його побачити знесилює. А який у нього – Фенікс. Її нік теж загадковий – Енігма. Торі рвало до зустрічі з ним, і не пускали випадковості. Нарешті вона побачить Фенікса, і в них відбудеться все. Кожен крок коридором готелю вів її до краху ілюзій, зіткнення з небезпекою і до вбивчого прозрівання: це – мишоловка. У Гліба, Рити, Юльки і Влада – свої челенджі. 


   Рижко О. Знає тільки Мару: повість / Олена Рижко. - Київ: ВЦ "Академія", 2018.

 Шестеро підлітків влаштували адреналінову екскурсію - міським підземеллям.У кожного свої причини. Серж мріє стати дигером. Ігор попався "на слабо". Лесі не терпиться довести власну дорослість. Яну погнало "розбите" серце. Мару отримала такий подарунок, та й була ще одна причина... Міка потребує грошей, тому й узявся їх супроводжувати. А ще є Рум - крутий дигер і загадкова особистість. Він - категоричний, розсудливо-рішучий і небагатослівний. Підземелля - його стихія. Рум знає про нього все. І встигає врятувати наївну компанію від фатальної небезпеки.
   Є якась таємниця між ним і Мару, є натяки на їхнє майбутнє. Яким воно буде. Рум, мабуть, здогадується, а Мару знає. А можливо, все навпаки. Бо є ще один хлопець, і чимось він цікавий для Мару.
   Перебування на межі життя і смерті випробовують їх усіх. Хтось панікує, впадає у відчай, хтось уперто шукає вихід і сили пробиратися далі, навіть закохується і поривається здобути сексуальний досвід... А невмолимі хвилини наближають небезпеку. У цьому спресованому часі кожен відкриває в собі себе несподіваного. Кожен поривається збагнути себе. Кожен хоче стати іншим.
  

  Грищенко С. Винятки із правил: повісті; оповідання / Саша Грищенко. - К.: ВЦ "Академія", 2018.

 Три історії про тих, хто стукає в дорослість. Про випробування розчаруваннями, поразками і перемогами.Їхні герої живуть у спокусах пізнати все, не думаючи про наслідки. Ще не вміють дати лад своїм бажанням й опиняються перед викликами, які примушують жахнутися. Пробують багато, ризикуючи собою.
Юність - пора вибору: яким бути і яким дозволити комусь бути з тобою. Хтось уперто продирається крізь складнощі до себе справжнього, а хтось утоптує себе в болото на узбіччях.
дві повісті й оповідання про дуже непрості долі. Про безоглядне кохання і гру в закоханість. Про жертовність і патологічну корисливість. Справжню жіночість, яка прокидається в юній душі, і незграбну стервозність фальшивих натурок. Про пацанячі блуди і чоловічі вчинки.
Три історії про долі. Складні. Іноді - незбагненні. Про ідеали й ідолів. Про спроби зробити винятки правилам життя. І про голос вічності, що озивається як материнський інстинкт. Три історії про життя на грані. Про пошук сонця в темряві.


   Пекарська М.-К. Право на доросліть / Малгожата-Кароліна Пекарська; пер. з польської І. Тучапської.- Харків: ВД "ШКОЛА", 2020.

  Головні герої книги закінчили школу і готуються до вступу у доросле життя. Вибір напрямку навчання, переїзд до іншого міста, нове житло з давалося, серед цих клопотів годі думати про щось інше. А тим часом дорослість відкриває широку браму для молодих людей, які зіштовхуються з незнаннями досі питаннями: невже їх батьки могли отак вчинити? Невже кохання може бути таким сильним? Чому близькість така... далека? У цій книзі - і роздуми юних героїв про злочин і кару, і приколи життя в гуртожитку, і шок від студентських підробітків, і відчуття себе вільним, самостійним, із повним правом на дорослий вибір.

   Лачина А. Останні канікули / Анна Лачина; пер. з польської Н. Зотової. - Харків: ВД "ШКОЛА", 2020.

 Життя сімнадцятирічної Оськи перевернулося догори дригом: у серпні, на останніх канікулах, вона мусить переїхати до сім'ї батька, якого ніколи не бачила. Підслухана в потязі розмова пов'язує Оську з людьми, для яких ці канікули теж непрості. В один сюжет сплітаються цілі низки подій і стосунків: і непорозуміння батьків, і виклик "швидкої", і втеча через вікно, і вибір весільної сукні, і вуличні бійки, і втручання поліції. та поміж усім тим - любов, яка "ніколи не перестає".

  Рижко О. Ужалений зрадою: повість / Олена Рижко. К.: ВЦ "Академія", 2020.

  У Дена дуже складний період: втрата лідерства в компанії, зрада коханої й кращого друга, зламана щелепа, трабли з батьками і море незрозумілих ситуацій. Ще й психологові треба про все це розказувати. А життя підкидає нові челенжі: Ден опиняється в центрі змови. Його шантажують, йому погрожують тюрмою. У цій незносній напрузі він пише мейли на неіснуючу адресу й одного разу отримує відповідь... Несподівано у нього з'являється новий друг - Ті, в якого свої секрети. Деякі з них стають непростими випробуваннями для Дена. Але всі проблеми колись закінчуються.

   Ясіновська Н. Українка по-американськи / Наталія Ясіновська. - Харків: Вид-во "Ранок", 2019.

  Американка чи українка? Можливо, американка по-українськи? Чи все ж українка по-американськи? На ці запитання хоче знайти відповідь 12-річна Марія. Першу половину свого життя вона прожила в Україні, а більш свідому другу— в Америці. Марія ходить в американську школу, переймається своїми підлітковими проблемами… А ще має цікаву й заплутану родинну історію. І намагається розібратися в собі та зрозуміти своїх рідних. Повість Наталії Ясіновської—це занурення в життя звичайних американських підлітків і спроба дослідити минуле через призму сучасності.

    Волтон Джулія Слова на стінах / Джулія Волтон. – Харків: Вид-во «Ранок», 2019.

    У старшокласника Адама досить рано діагностували шизофренію. Він не здатен відрізнити марення від реальності. Аби позбутися зорових і слухових галюцинацій, він погоджується на експериментальне лікування. Щотижня для контролю впливу пігулок на організм юнак має відвідувати психотерапевта. Проте розмовляти з ним він категорично відмовляється, тому лікар запропонував хлопцеві описувати свій стан у щоденнику.

  Відтак Адам робить записи, у яких розповідає не лише про дію пігулок, а й про свою родину, нову школу, друзів і перше кохання. На певний час ліки допомагають йому вести відносно нормальне життя, та, зрештою, його таємниця стає відомою оточуючим. Як зреагують нові друзі та кохана дівчина, дізнавшись про його хворобу?   Лачина А. Фактор кохання: роман / Анна Лачина.- Харків: ВД "Школа",2018.

   Головні героїні книги — дівчата Патриція і Магда — мріють про палке романтичне кохання. Кожна з них знаходить собі хлопця-друга по-своєму: хто в реальному житті, фактично по сусідству, а хто в неозорому інтернет-просторі. І хоч події, подеколи бурхливі й таємничі, розвиваються по-різному, проте дівчат, як і сучасних підлітків, хвилюють ті самі гострі питання: як «розгадати» свого друга?
  Як побороти власні страхи та комплекси і виявити почуття?
  Як бути самими собою і сприймати всіх такими, якими вони є?

Детальніше на: https://mnogoigr.com.ua/faktor-kohania-978-966-429-510-6


  Аксельссон К. Модель  під прикриттям. Модний злочин / Карина Аксельссон. -  Харків: Вид-во «Жорж», 2019.

  Поїздка на Тиждень моди до Парижа! Здається, кращого подарунка для 16-річної дівчини і не вигадаєш. Але тільки не для Аксель. Розкриття злочинів та розгадування таємниць цікавить її значно більше за тренди, бренди і нові колекції. Проте дівчині таки доведеться з головою зануритися у світ високої моди і навіть стати моделлю під прикриттям. Щоб розкрити головну справу свого життя і знайти зниклу відому паризьку дизайнеру. Аксель готова на все – навіть піддатися тортурам щипчиками для вій  і високими підборами.


  Бурлака О. Розірваний кадр: повість / Оксенія Бурлака. - К.: ВЦ "Академія", 2020.

  Філ - фанат екстриму. Ще чуть, і він стане топовим блогером, підніматиме солідний кеш, якого вистачить на забаганки Барбі й на те, щоб звалити від родаків.
   Він же не якийсь там задрипаний пацик, а крутий руфер, йому вже шістнадцять. Ще трохи, і він обставить самого Койота - поки що найкрутішого руфера в місті. Лиш би оператор-фотограф Кірюха, без якого залази, зацепи й трюки не були б такими адреналінними подіями для публіки, не дав задню.
   І треба ж, щоб усе так раптово обвалилося. На залазі затримує поліція, розгніваний тато перекриває краник, з якого капало бабло. З роботою не клеїться, починаються масові відписки в інсті, Барба погрожує піти, Кірюха з руфінгом зав'язав. Ще й із Солькою мусить час гаяти, а вона зовсім не з тренду. 
    Солька, поборовши важку хворобу, ніяк не може збагнути, чому зовсім не цінує життя Філ. А потім... гине Койот. Підступно вчиняє барбі. Украй неприємну правду про Філа дізнається Солька. Нові почуття опиняються на межі краху. Світ розчахнувся над головами, але в житті завжди є шанс.

   Гулей м. Одного дня вона розкаже: повість / Марта Гулей. - К.: ВЦ "Академія", 2010.

  Рвонути на рок-фест, щоб дома не здогадалися, - круто. Можна автостопом, якщо бізнес-клас ніхто не пропонує.А поруч буде не Денис - красень на всю школу, а просто друг, з яким зручно, але зовсім не тойво - Тарік. Головне - це шанс відв'язатися від мами та її набридливих запитань. Так думала Мія.
  Якщо їхати на рок-фест, то тільки з Мійкою - може, вдасться побути з нею наодинці по-дорослому. І їхати треба автостопом - так прикольніше. Аж тоді Мійка зрозуміє, що він не просто друг. Так думав Тарік.
  Дорога підготувала їм детективні пригоди - хоч Шерлока Холмса подавай, що із тим розібрався. Мію розривало між думками про свою фігуру, меседжами від Дениса і присутністю поруч Таріка, який уже поводився не зовсім як друг.
  Тарік схвильовано долав дистанцію до Мії, переживаючи те, що було, і те, що було не так. Тільки на фесті Тарік відірвався на повну й показав Мії, який він, і то було великою несподіванкою для неї. І зовсім неочікувані зустрічі і враження на фесті менше дістали Мію, ніж те, що вона зрозуміла для себе.
 

   Купріян О. Щоденник Лоли /Ольга Купріян. - К.: Книголав, 2019.

  Привіт! мене звати Лола Гавриленко.Я навчаюся у школі - в ті самій, про яку навіть зняли серіал "Школа". У мене свій крутий блог і сотні тисяч фоловерів, які стежать за всім, що відбувається у моєму житті. А відбувається у мене справді купа всього - я майстриня потрапляти у різні халепи й знаходити нові теми для відосів! Але іноді... іноді так хочеться поділитися з кимось тим, що мені болить, що мене хвилює і що радує... відкрити комусь себе справжню... І цей хтось - мій щоденник. Йому я довіряю все найпотаємніше, найінтимніше та найособистіше - чого ніхто-більше-не-знає!.. І саме тому - тобі сюди зась! Це ПРИВАТНА ТЕРИТОРІЯ! Тож іди краще дивися мій блог, а від щоденника - руки геть: інакше я тебе знищу! Слово Лоли.


  Арєнєв В. Порох із драконових кісток / Володимир Арєнєв. - Х.: АССА, 2019.

   Старшокласницю Марту кличуть Відьмою - і не даремно. Характер у неї складний, та й життя непросте: батько поїхав на заробітки, тож жити доводиться з мачухою, яку Марта терпіти не може. А після випускного класу лишатися у Нижньому Ортинську вона не хоче: містечко занедбане, прикордонне, тут нема жодних перспектив для молодої амбітної дівчин... От тільки для вступу до столичного універу Марті потрібні гроші, багато грошей. І тому вона робить те, що в принципі законом заборонено. Виконує й заклинає цінний на "чорному ринку" товар - давні токсичні кістки. Кістки драконів, що колись правили цією країною...


  Космовська Б. Буба / Барбара Космовська. - Харків: ВД "ШКОЛА", 2020.

    Якщо тобі шістнадцять років, твоя мати - відома письменниця, батька частіше можна побачити на телеекрані, ніж удома, а старша сестра постійно заявляє про своє бажання стати кіноактрисою, життя здається на таким уже й легким. на щастя у дівчини Буби є ще дідусь Генрик, який додає життю позитиву. Ну, і є в неї улюблені джинси й мартенси. Захоплива й сповнена теплого гумору книжка розповідає про відкриття світу дорослих, пошуки дружби, перше кохання, гіркоту поразок та маленькі й великі перемоги над собою.  
 


Немає коментарів:

Дописати коментар