Книжкові іменини

Ювілей буває не лише в людей, але й у книг.  Минає 220 років з часу, коли вийшли друком перші три частини поеми Івана Котляревського «Енеїда».

«Енеї́да» — українська бурлескно-травестійна поема, написана Іваном Котляревським, заснована на сюжеті однойменної класичної поеми давньоримського поета Вергілія.  Поема розповідає про пригоди троянського отамана Енея, який після зруйнування батьківщини ворогами, за кілька років поневірянь, разом зі своїм козацьким військом засновує омріяну державу в Римі, майбутню імперію.

 Перші три частини поеми були видані в 1798 році, в Санкт-Петербурзі, без відома автора, під назвою: «Енеида. На малороссійскій языкъ перелиціованная И. Котляревскимъ». Повністю «Енеїда» вийшла в світ після смерті Котляревського, в 1842 році.

Цей твір є  першою пам’яткою українського письменства, що був укладений розмовною українською мовою, він започаткував становлення нової української літератури.До Вашої уваги віртуальна інформина з нагоди 
145 річниці від дня публікації книги американського письменника Марка Твена 
«Пригоди Тома Сойєра».
 Ця історія про юного, безтурботного та винахідливого хлопчика Тома, стала шедевром дитячої літератури та завоювала серця читачів у всьому світі. Тож поспішайте до бібліотеки, щоб разом з героями книги поринути у їхні пригоди!110 років від виходу драми "Лісова пісня" (1911) Лесі УкраїнкиМикола Гоголь "Вечори на хуторі біля Диканьки" - 190 роківНемає коментарів:

Дописати коментар