Книжкові іменини


ЯК ТВОРИВСЯ "ВІННІ ПУХ"
95 років тому у Лондоні опублікована перша книга 
Алана Мілна з циклу про Вінні Пуха

      Найзнаменитіший персонаж Алана Мілна вперше з'явився на сторінках газети London Evening News напередодні Різдва, 24 грудня 1925 року, в оповіданні «Неправильні бджоли», а в жовтні 1926 року Мілн випустив першу збірку історій про Вінні. На казки про ведмедика Алана Мілна надихнув його маленький син, Крістофер Робін.

 Влітку 1921 року, на день народження свого сина, англійський письменник Алан Мілн подарував йому плюшевого ведмедя. Дитині так сподобалася іграшка, що він не розлучався з нею практично ніколи. Всі іграшкові персонажі мультсеріалу були прообразами іграшок сина: це Тігра- веселун і П’ятачок- добряк. Вінні-Пуха спочатку назвали Едвардом.

    А через три роки сім'я відвідала зоопарк і хлопчикові полюбилася ведмедиця на ім'я Вінніпег. Тоді-то Робін перейменував Ведмедика в Вінні. Не вистачало Пух! І тут він зустрічається з сусідським лебедем і додає до Вінні Пух. Так і вийшов Вінні-Пух.


    Письменник спостерігав, як дитина грає з ведмежам і іншими своїми іграшками (які стали прототипами і всіх інших героїв), і надихнувся на створення серії творів про його пригоди. Ці роботи стали публікуватися в газеті LondonEveningNews.

 Згодом розповіді дуже сподобалися читачам газети, вони постійно вимагали продовження історії. Це призвело до того, що в жовтні 1926 року випущена вже перша повноцінна книга.

     Потім вийшла друга книга, а також дві збірки віршів для дітей.

   Першою людиною, яка створила зображення Вінні-Пуха, був англійський ілюстратор Ернест Шепард.

    Твори Алана Мілна були переведені на більш ніж 25 мовою по всій планеті, в тому числі на латинь.


  
До Вашої уваги віртуальна інформина з нагоди 
145 річниці від дня публікації книги американського письменника Марка Твена 
«Пригоди Тома Сойєра».
 Ця історія про юного, безтурботного та винахідливого хлопчика Тома, стала шедевром дитячої літератури та завоювала серця читачів у всьому світі. Тож поспішайте до бібліотеки, щоб разом з героями книги поринути у їхні пригоди!Михайло Булгаков "МАЙСТЕР І МАРГАРИТА"  - 50 років

       Ніколи і нічого не просіть! Ніколи і нічого, і особливо у тих, хто сильніший за вас. Самі запропонують і самі все дадуть! 

Михайло Булгаков "Майстер і Маргарита"

   Роман «Майстер і Маргарита» Михайло Булгаков почав писати 1928 чи 1929 року. Серед дійових осіб у першій редакції не було ані Майстра, ані Маргарита. На початку 1930 року Булгаков свій незакінчений роман спалив. Восени 1932-го письменник повертається до роботи над головним твором свого життя. Авторська правка роману триває з перервами до останніх днів. Роман став класикою світової літератури, витримав багатомільйонні тиражі у нас і за кордоном. Його перекладено багатьма мовами Європи, Америки, Азії, неодноразово інсценовано і екранізовано. На його сюжет створено музичні твори, опери і балети. Тріумфальна хода безсмертної сатиричної фантасмагорії-феєрії з геніальною вставною новелою про Христа і Пілата продовжується!

Твір Михайла Булгакова "Майстер і Маргарита" визнаний геніальним і до цих пір вражає навіть сучасних читачів. Знайти аналог роману подібної оригінальності практично неможливо.

110 років від виходу драми "Лісова пісня" (1911) Лесі УкраїнкиМикола Гоголь "Вечори на хуторі біля Диканьки" - 190 роківНемає коментарів:

Дописати коментар