понеділок, 23 січня 2012 р.

В понурій темряві віків світити завжди будуть Крути

«Хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього». Саме тому ми повинні знати історію свого народу, яка вмита кровю і сльозами. Однією з найтрагічніших сторінок нашої історії є бій під Крутами, який стався 29 січня 1918 року. Бій що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
Крути – невелика залізнична станція між Бахмачем і Ніжином. Після революційних подій у Росії в 1918 році в Україні почалася громадянська війна.
На Київ наступали більшовицькі війська. Підступи до Києва захищали 300 київських студентів. Саме між ними і 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова і відбувся бій під Крутами, який тривав 5 годин. 250 чоловік загинуло У полон було захоплено 27 гімназистів і студентів – власне, ще зовсім дітей, а потім безжально розстріляно. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, — та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крутів. Загиблих хлопців було поховано в Києві на Аскольдовій могилі з дотриманням всіх урочистостей.
  . Перші згадки і справжня, реальна оцінка захисників Крут, відбулася вже після набуття Україною незалежності в 1992 році. Не можна викреслити з пам’яті людської той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.
Детальніше дізнатися про  історичні події того часу користувачі бібліотеки зможуть за допомогою виставки « Крути- наша слава , наша історія», яка представлена в читальному залі бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар