Родзинки-цікавинки

                                      15 січня - День капелюха

       Серед головних уборів капелюхи займають важливе місце.Історія їх існування налічує не одне тисячоліття. Спочатку капелюхи використовувалися не тільки для того, щоб прикрити голову від негоди, і мали особливим значенням. Вони символізували статус власника і навіть вважалися наділеними магічними властивостями.

Але найцікавіший період в історії походження капелюхи почався в середньовічній Європі. Саме тоді з'явилися прообрази моделей, які існують і сьогодні.

Історія походження крислатому капелюхи

Довгий час капелюх служила своєрідною візитною карткою і демонструвала належність до певного стану. Так, солом'яні моделі вважалися долею селян і міської бідноти. А ось багаті і знатні люди не відмовляли собі в розкішних, вигадливо декорованих вовняних і шовкових головних уборах. Причому, на перших порах жіночі моделі були куди як скромніше, тон задавали чоловіки.

Колосальну роль в історії капелюхи зіграла Франція - вірніше її королівські двори 16-17-го століть. Саме тоді розкіш і гламур були зведені в культ, і навіть з'явився вираз «версальський диктат». Мода, прийнята при дворі Людовика XIV, стрімко поширилася по Європі.

Історія крислатому капелюхи розвивалася за власним сценарієм. Розкішні крислаті моделі з мережив і атласу прикрашалися гірляндами квітів, об'ємними пір'ям, плюмажами і навіть тематичними композиціями. Тулію такої капелюхи могла вінчати мініатюрна модель вітрильника, «фруктова кошик» або композиція, що імітує зграйку екзотичних пташок. Фантазій тодішнім дизайнерам було не позичати. Чого коштували тільки вази з живими квітами - наймодніший варіант при французькому королівському дворі.

Тон в моді задавали фаворитки королів. Саме вони затвердили в моді прикраса капелюхів коштовностями. Великі брошки з смарагдів, діамантів або рубінів вони міняли в залежності від настрою.

Але на початку XVIII століття мода зробила абсолютно несподіваний поворот. Дами почали носити дуже високі перуки, заради яких, навіть голилися наголо. Перуки розкішно декорували квітами, пір'ям і коштовностями. І капелюшки на деякий час пішли в тінь.

Свою лепту в історію моди в кінці століття внесла французька королева Марія-Антуанетта. Перуки відійшли в минуле, а складні зачіски з власного волосся вимагали нових фасонів головних уборів. Модні капелюхи того періоду могли досягати в діаметрі метра, в обробці використовувалися стрічки, пір'я і мережива.

Історики моди стверджують, що один з найцікавіших фактів з історії капелюхів відноситься саме до цього періоду - зараз би це назвали інсталяцією. Капелюшники XVIII створювали «живий» декор. У моделі вшивається спеціальний механізм, завдяки якому прикрашали її метелики або пташки починали рухатися.






ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КУХАРЯ

     Щорічно 20 жовтня кулінари всього світу відзначають своє професійне свято, яке було засноване конгресом Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств в 2004 році. Сьогодні його відзначають в більш ніж 70 країнах світу.

      Професійний кухар, як диригент, успіх якого залежить не тільки від його знань і досвіду, але і від особливого таланту та чуття.

       Історія свята

   У різних країнах здавна по-різному віддавали данину культурі приготування їжі. Професія кулінара була в пошані, і багаті будинки навперебій хвалилися майстерністю свого особистого кухаря. При імператорах Августі та Тиберії (близько 400 року н.е.) були організовані перші школи кухарського мистецтва, які очолював великий кухар Апіцій.

У Стародавній Греції виник культ Акслепія, міфічного лікаря-цілителя, чия дочка Гигея вважалася покровителькою науки про здоров'я. Їх помічниця, кухарка Куліна, стала десятою музою Греції і Риму і отримала назву кулінарія (від латинського culina кухня). У найдавніших трактатах Вавилона, Єгипту, Китаю і Сходу можна знайти кулінарні рецепти.

Кінець середньовіччя приніс в Європу безліч східних прянощів, кулінарія отримала подальший розвиток. На перше місце за майстерністю приготування страв вийшла Італія, не відставала від неї і Франція.

У Німеччині кухар вважався однією з чотирьох важливих фігур при дворі, а у Франції кухарями ставали лише знатні люди. Посада головного винороба Франції вважалася дуже почесною, за нею слідував керуючий випічкою хліба, начальник чашників, шеф-кухар, керуючі ресторанів і лише потім йшли маршали і адмірали.

    Цікаві факти про кухарів

1.Обов'язковий елемент кухарського одягу – ковпак. Ця задумка з'явилася у ХVII ст., коли англійський король виявив у тарілці з супом муху. Розгнівавшись, монарх вирішив контролювати всіх кухарів за допомогою спеціальної людини, яка мала стежити за порядком на кухні. Та людина придумала правило носіння ковпаків. В наші дні вимога до його носіння закріплена в санітарних нормах багатьох країн світу.

2.У Стародавньому Римі траплялися цілі повстання кухарів. Вони вимагали підпорядкування і контролю над цілими містами.

3. Кухарям не залишають чайових. Не можна змусити офіціантів ділитись власними чайовими з працівниками на кухні. Тому кухарі нерідко заробляють значно менше за офіціантів.

4. Шрами на кухні – це неминуче. Крім того, варто попрощатися з чутливістю пальців – після численних опіків і порізів нервові закінчення на подушечках пальців перестають функціонувати.

5. Кухарям доводиться бути на ногах протягом 10 годин без перерв. І це не найскладніша частина роботи. Часто доводиться розвантажувати непідйомні ящики по 15 і 25 кг, перетягувати 10-літрові каструлі та виконувати багато монотонної роботи.

6. Більшість кухарів їдять, як 3-річні діти. Вони постійно дегустують десятки страв на всіх етапах приготування. Такі "перекуси" притупляють апетит, а коли кухарю нарешті  вдається поїсти, то зазвичай це відбувається у кутку кухні, десь над смітником.

7. Кухарям важко готувати невеликими порціями. Після того, як кухар звикає до приготування їжі для сотень людей за вечір, приготування лише одної порції рису здається знущанням і марнуванням часу.

8. Існує багатовікова суперечка про те, хто кращі кухарі - французи чи італійці. Негласно вважається, що перші з них - кращі кондитери, іншим же немає рівних в приготуванні риби і морепродуктів.

9.У ресторані японського міста Нагойя працює робот-кухар Fua-Men. Він не тільки миє посуд і нарізає овочі, але і здатний готувати основні страви.

10.Кращими кухарями вважають чоловіків: температура їх рук на 2 градуси нижча, ніж у жінок. Через це в Японії жінок не допускають до приготування суші та десертів.

День усмішки - добре свято,

Привітання приймай,

Кожен день з усмішки теплої

Неодмінно починай.


 
Всесвітній день усмішкиодне з найприємніших, найдобріших та найпозитивніших свят року, яке традиційно відзначають у першу п’ятницю жовтня.

Ідея свята Усмішки належить художнику Харві Боллу, який у 1963 році створив легендарний символ щастя — Смайлик. Це напрочуд миле жовтеньке усміхнене личко, вже вподовж півстоліття — є своєрідною візитівкою гарного настрою та позитиву.

Девізом свята стала фраза: «Зроби добру справу. Допоможи хоча б одній людині усміхнутися».

Загальновідомими є факти, що добра та щира усмішка здатна не лише покращувати настрій людини, позитивно впливаючи на її самопочуття, але і робити її більш привабливою та успішною.

Якщо ти здатен усміхатися, то світ обов’язково усміхнеться тобі.

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ СМАЙЛИКА

 Щороку 19 вересня відзначається незвичайне свято – День народження Смайлика. Адже саме цього дня 1982 року  професор Скотт Фалман з Університету Карнегі-Меллона запропонував використовувати послідовність символів :-) на позначення смайлика.

Смайли, інакше емограмми (smile – усмішка) – це значки, складені з розділових знаків, букв і цифр, що позначають якісь емоції.

Зараз в Інтернеті зустрічаються найрізноманітніші смайлики: не тільки ті, які виражають емоції, але також й ті, що зображають різних персонажів, знаки зодіаку, прапори, таблички з гаслами, смайли-букви…

А також в мережі існують спеціальні сайти, на яких кожен може завантажити собі набори смайликів, придумувати і малювати свої авторські смайлики, обмінюватися ними, дарувати і відправляти ці «усміхнені личка» друзям і знайомим.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОРТА

      Починаючи з 2011 року, 20 липня щорічно відзначають дивовижне і смачне свято - Міжнародний день торта (International Cake Day). Засновником даного святкового заходу є «Міланський клуб», один з філіалів міжнародної організації «Kingdom of Love» («Королівства Любові»). Міжнародний день торта повинен символізувати дружбу і мир між людьми, народами і країнами. До речі, свято проходить під девізом «I CAKE YOU», що означає - «Я прийду до тебе з тортом».

      У цей день люди різних творчих професій, а це кулінари, музиканти, актори, співаки, художники і звичайні любителі творчості, представляють оригінальні торти. Також 20 липня в програмі свята безліч веселих заходів, серед яких найбільшою популярністю користуються майстер-класи з виготовлення та прикрашання тортів для дітей і дорослих, аукціони, флешмоби, змагання кондитерів, виставки та ярмарки, і звичайно ж - урочистий Парад Тортів.

      Торти – це справжня смакова насолода. Ці кондитерські вироби бувають різних видів, з різними начинками. Без розрізання торта в сучасному світі не обходиться жодне святкове торжество. Ми всі насолоджуємося шматочками торта під час святкових подій, таких як дні народження та весілля, або навіть вдома, коли ми хочемо побалувати себе.

            Вашій увазі представляємо цікаві факти про торти.

Історія

Історія торта багата ритуалами і символікою з різних культур і країн.

Визначитися з датою і місцем винаходу торта, практично неможливо, тому що дані досить суперечливі. Хтось говорить про одну із провінцій Італії, де вперше згадується про випічці більше 2000 років тому (по-італійськи «торт» – «витіюватий», «мудрий», «пишний»). Деякі вважають батьківщиною торта Грецію.

В основному існує думка, що торт – творіння рук французьких кондитерів: їх прекрасні десерти – художні твори.

Як показують історичні факти, раніше торт випікався, як круглий хліб з яскравою прожареної скоринкою. Трохи пізніше, у тій же Франції, він являв собою кулінарний виріб у вигляді м’ясного пирога, випіча була солоною. У процесі придбання популярності кулінарне творіння ставало круглої форми, у вигляді хліба, підсолодженого медом, в тісто якого додавалися горіхи і сухофрукти.

В Європі цей солодкий десерт у вигляді маленьких тортиків-капкейків вперше став виготовлятися на території Англії. У 1796 році кулінарна книга (автор Амелія Сіммонс) розкрила рецепт аналогічного кулінарного витвору. Трохи пізніше, в 1828 році Еліза Леслі знайомить читачів з 75 рецептами, користуючись якими можна приготувати «випічку, торти і солодощі». Великим проривом у виробництві тортів стала поява різноманітних розпушувачів тіста.

                                                      Весільні традиції

Вперше торт на весільне торжество в сучасному класичному стилі був виготовлений за королівським замовленням в 1882 році. Багатоступінчастий торт вперше був спечений в 1902 році.

Весільний торт роздають гостям, якщо він великий і залишився після весілля, прийнято торт упаковувати в коробочки і давати гостям додому.

Жителі Барбадосу, Гренади і Сент-Люсії на весілля випікають торти незвичайного смаку, чорні за кольором і плоскої форми, прикраси на них відсутні.

 Про рекорди

Найдовший торт мав довжину 246 метрів, його виготовили в Перу. Найменший торт, розміром з подушечку пальця руки, був спечений в Швейцарії, найбільший (Італія) площею 244 квадратних метрів, і найвищий (Індонезія) висотою 33 метри.

До сторіччя з дня народження Лас-Вегаса був виготовлений один з найбільших в світі тортів. Його вага була 6,18 тони, а це, на секундочку, майже вага африканського слона!

Найдорожчий торт, вартість якого була 75 мільйонів доларів, а вага 450 кілограмів замовили мільйонер з ОАЕ, щоб відзначити день народження і заручини своєї дочки. На торті сиділи солодкі фігурки знаменитостей, по подіуму крокували моделі, а мультимедійний монітор без перепочинку транслював модні покази.

Ще на одному з найдорожчих тортів світу розмістили 233 Діаманти. Демонструвався шедевр на виставці в Токіо. А вартість його склала 1,56 млн. доларів США. Проект розроблявся протягом півроку, а сам торт готувався цілий місяць.

Крім володіння чудовими смаковими якостями торт, як кулінарне виріб, може бути і «корисним» продуктом: рецептів багато, і в деяких передбачена заміна звичайного рафінованого цукру натуральними підсолоджувачами (медом, кленовим сиропом).

Давайте привітаємо один одного сьогодні з Міжнародним днем ​​торта і обов'язково скуштуємо шматочок свого найулюбленішого тортика!

Всесвітній день кактусів🌵🌵🌵🌵.

10 травня - відзначається всесвітній день кактусів, започатковане свято було в Америці. 🌵Він знайшов шанувальників і відгук у серцях багатьох кактусівників в Німеччині та Європі.
Цікаві факти про кактуси:
- На Землі існує понад 2,5 тисяч видів кактусів.
- Існує думка, що кактуси здатні поглинати електромагнітне випромінювання. Насправді це не доведено. Зате те, що кактусові колючки іонізують повітря - науковий факт.
- Раніше латиноамериканські медики використовували стерилізовані кактусові голки, щоб зашивати рани.
- Зараз з кактусів виробляють мило, шампунь, вітаміни, солодощі, спирт, лікер та інше. Відходи виробництва йдуть на корм великій рогатій худобі.
- У Монте-Карло є єдиний у світі кактусовий сад, у якому представлені сотні видів кактусів, що ростуть під відкритим небом на березі Середземного моря.


        День морозива на сніданок.

    В першу суботу лютого щороку проводиться оригінальне та веселе свято – День морозива на сніданок. У 2022 році День морозива на сніданок відзначається 5 лютого.

     З’явилося це свято в Америці у 60-х роках XX сторіччя. Придумала його Флоренс Раппапорт – мешканка Рочестера та мати 6 дітей. Одного морозного ранку молодші діти Флоренс жалілися, що на вулиці занадто холодно, щоб гуляти. Мати запропонувала їм з’їсти на сніданок морозиво, щоб підняти настрій. Наступного року такий сніданок повторився та став традицією. Завдяки дітям та онукам Флоренс традиція розповсюдилася Штатами, а згодом з’явилася в Німеччині, Китаї, Ізраїлі, деяких африканських країнах.

    До весни ще далеко, а щоб не поринути в зимову депресію, робіть щось несподіване, авантюрне та веселе. День морозива на сніданок – слушна нагода. Засновниця свята стверджує, що в цей день обов’язково треба поснідати морозивом та пригостити їм друзів та рідних.




18 січня святкують Всесвітній день сніговика.

Така чудова ідея прийшла в голову німецькому колекціонеру Корнеліусу Гретцу, який ще будучи юнаком, почав збирати зображення сніговиків.

У 2008 році він увійшов зі своєю колекцією в книгу рекордів Гіннеса!  У нього більше трьох тисяч експонатів! І все це - Сніговики! Колекціонер запропонував святкувати День Сніговика.

Він розмірковував так:      

  - по-перше, в середині січня в багатьох країнах є сніг;

 - по-друге, число 18 схоже на Сніговика, який тримає в руках мітлу;

 - по-третє, в цей день ще не було ніякого міжнародного свята!

З давніх-давен сніговиків ліпили та поважали як і володаря зими - Мороза. Сніговиків просили про зменшення лютих морозів. Християнська легенда розповідає, що сніговики — це янголи. Адже сніг — дар з неба. Ці зимові герої передають Богові прохання людей. Тому зі "свіжого" снігу ліпили маленького сніговичка і шепотіли йому сокровенні бажання. Вважалося, як тільки фігурка розтане, бажання буде доставлено на небеса та неодмінно здійсниться.

11 січня відзначають  Міжнародний день «дякую» – свято, яке було започатковане з ініціативи ЮНЕСКО та ООН і покликане нагадати людям про цінність хороших манер. В Україні це свято відзначають із 2008 року.

Психологи вірять, що якщо часто говорити «дякую», можна виробити хорошу звичку робити добрі вчинки. Це слово не тільки наповнює людину енергією, а й може втілити в реальність найбажаніші мрії.

 Слово «спасибі», яке стали використовувати кілька століть назад, стало одним з найбільш значущих для всіх людей. На кожній мові воно звучить по-різному, але це не скасовує того факту, що в будь-якій країні саме слово може розтопити лід у серці людини.

Цікаві факти про слово «дякую»:

– уперше вислів «дякую» зафіксовано у словнику-розмовнику, виданому в Парижі в 1586 році.

– за своєю етимологією слово «дякую» несе в собі знак народження, символ удачі, зв’язок землі і неба, а також чоловічої і жіночої сутності;

– щороку, поряд з Всесвітнім днем «дякую», ми святкуємо Всесвітній день подяки, який відзначається 21 вересня;

– говорячи «дякую», потрібно дивитися людині в очі;

– старовіри не використовують слово «спасибі», тому що вважають, що слово виникло від словосполучення «спаси Бай». Бай – це ім’я одного з язичницьких богів;

– з великих міст світу самим ввічливим вважається Нью-Йорк – «дякую» тут найчастіше вимовляють. Найменш ввічливим вважається Мумбаї в Індії;

– слово «дякую» – одне з найуживаніших слів і міжнародній лексиці.

Тож, 11 січня – це саме той час, коли варто подякувати всім, хто робить для нас добро.

 Чим частіше ви будете дякувати, тим більш вільно і щиро буде звучати ваше «дякую».


Це свято з'явилося як жарт серед студентів Мічиганського університету. Один із студентів зазначив в календарі свят дату 14 грудня як День мавп (2000 р.) Тоді жартівлива витівка завершилася жартівливим же святом, відзначеним студентами. Однак жарт поступово переріс в традицію, а інтернет зробив її всесвітньою.

Художник Кейсі Сорроу разом зі своїм другом почали використовувати ідею цього свята в своїх художніх роботах і коміксах, що тільки сприяло поширенню свята спочатку в США, а потім і в інших країнах.

Цікаві факти про мавп

– найменшим приматом на землі вважають карликову ігрунку. Її розмір вимірюють в межах 11-15 сантиметрів, не враховуючи хвоста, який може досягати 22 сантиметрів в довжину;

– мавпи належать до числа небагатьох тварин, які можуть впізнавати себе в дзеркалі;

– в Таїланді щорічно влаштовують бенкет для мавп. У храм запрошують близько 2 000 тварин  і завалюють їх безліччю фруктів і овочів, якими люблять поласувати примати;

– дуже примітний той факт, що мавпи ніколи не застуджуються;

– самці приматів лисіють точно так як і чоловіки, це в них закладено генетично;

– більшу частину свого вільного часу мавпи приділяють  догляду за зовнішністю один одного;

– деякі види мавп мають настільки розвинений хвіст, що на самому його кінчику вони можуть витримати власну вагу.


   Хоч футбол вважають спадкоємцем гри з м'ячем родом з Великої Британії, претендентів на прообраз футболу доволі багато. У Стародавньому Римі та Греції, а також у Середньовічній Італії та навіть в ацтеків були ігри зі схожими рисами до сучасного футболу.

 Футбол офіційно заборонений в шести країнах, включаючи Афганістан, Кампучія Гренландію. Цікаво, що футбол дозволений для гри в штаті Юта, США, тільки за умови, що поле розташоване не ближче, ніж в 5 милі від церкви.

 3 листопада 1969 у Великобританії відбувся «самий недисциплінований» в історії футболу матч. Команди «Тонгхемского молодіжного клубу» (Суррей) і «Хау-лі» (Хантс) настільки грубо боролися за місцевий кубок, що арбітру довелося покарати всіх 22 гравців, включаючи одного відправленого в госпіталь, і навіть суддю на лінії.

      Найдовший футбольний матч зіграли 1-3 серпня 1981 два ірландські команди футбольного клубу «Каллінаферсі» у Керрі. Переможець виявився лише через ... 65 годин 1 хвилину.

  Відповідно до останньої редакції 2015-2016 років є всього сімнадцять основних правил гри у футбол.

    Ватикан — одна з восьми міжнародно признаних держав, чия збірна не є членом ФІФА. До складу збірної Ватикану входять гвардійці, бібліотекарі, банкіри та працівники музеїв.

    Історія футболу в Україні сягає вісімнадцятого століття і бере свій початок в місті Одеса, куди його привезли англійські моряки. Саме в Одесі в 1884 році було збудовано перше в Україні футбольне поле.

      Київська команда «Динамо» найтитулованіший футбольний клуб за всю історію СРСР. А також перший представник тогочасного Радянського Союзу, якому вдалось здобути європейський трофей.

  В історії футболу є гравець, який грав під номером “0”. Це марокканець Хішам Зеруалі. Вболівальники “Абердіна” дали йому прізвисько “Zero” і після цього гравець взяв собі футболку з номером “0”.

        Найбільш відвідуваним домашнім матчем збірної України була гра проти Північної Ірландії 2 квітня 1997 року на НСК "Олімпійський". Вона завершилася з рахунком 2:1. Подивитися поєдинок прийшло близько 85 000 глядачів.


20 жовтня -  Міжнародний день кухаря і кулінара
Щорічно 20 жовтня кулінари всього світу відзначають своє професійне свято, який був заснований конгресом Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств в 2004 році.

Професія кухар розвивалася разом з цивілізацією. Перші страви виглядали як обпалені на відкритому вогні напівсирі шматки м’яса або риби.

Могутня середньовічна Європа високо цінувала своїх кухарів. У Франції кухарями вищих рангів ставали лише знатні люди. У Німеччині з 1291 року шеф-кухар був однією з чотирьох найважливіших фігур при дворі.

В Україні приготування їжі довгій час було справою суто сімейною. Відала їм, зазвичай, найстарша за віком жінка в княжій сім’ї. Професійні кухарі вперше з’явилися при дворах, а потім вже в монастирських трапезних. Приготування їжі на Русі виділилося в окрему спеціальність тільки в XI столітті, хоча згадка про кухарів-професіоналів зустрічається в літописах вже в Х столітті.

Розвиток професійної кулінарії пов’язаний з появою підприємств позадомашнього харчування. Виникли вони ще в Стародавній Русі. Спочатку це були корчми, в яких подорожні могли знайти притулок і їжу. Потім з’явилися придорожні трактири — готелі з обіднім залом і кухнею. У той же час поряд з трактирами у великих містах стали з’являтися ресторації.

Приготування їжі — унікальний процес. Рецепт — це лише загальна мапа приготування страви. Баланс смаків, тонкощі і момент, в який необхідно робити ті чи інші дії з продуктами і спеціями, — це ціла симфонія. Оволодіти цим мистецтвом самостійно практично неможливо, завжди потрібна порада людини, яка вміє готувати. Можна сказати, що це вміння передається з покоління в покоління.

6 вересня - День читання книг

    У цей день рекомендують просто сісти, розслабитись і прочитати книгу від корінця до корінця.

      Декілька факторів, які змотивують вас читати:

1. Читання паперових книжок покращує пам’ять та поповнює словниковий запас.

2. Якщо читати по 15 хвилин перед роботою, то значно покращується рівень концентрації.

3. Книга стимулює фантазії та вчить мислити образами.

4. Люди, які читають легше адаптуються у соціумі.

5. Книжки знижують стрес та покращують сон.

6. Дослідники університету Мічигану з'ясували, що люди, які читають щодня по 30 хвилин живуть приблизно на два роки довше, ніж ті, хто не читають взагалі.

7. 30 хвилин читання на день продовжує життя

8. Читати треба щодня, щонайменше 12 років поспіль і не газети чи журнали, а книжки.

9. Для дітей корисна форма читання – 15-20 хвилин на день.

     Як виробити звичку читання кожен день:

          Відстежуйте скільки читаєте щодня.

       Завантажте спеціальні додатки, на яких можна позначити, де саме зупинився та скільки та коли прочитав.

        Прочитуйте кілька сторінок за першої ж нагоди – у черзі до лікаря або по дорозі на роботу.

       Подружіться з людиною схибленою на книжках. Вона точно порадить щось варте уваги.

      Читати перед сном – гарна та корисна звичка, щоб не відволікатися на соцмережі залишайте телефон поза межами спальні.

       Головне – читайте лише те, що вам подобається. Якщо книжка не приносить задоволення, то сміло відкладіть її, не дочитавши.

19 серпня - Всесвітній день фотографії


Фотографія - це унікальне явище, адже на фотознімках можна відобразити події, цікаві моменти, красиві місця, улюблені особи, моменти, які більше ніколи не повторяться. Завдяки їм, можна повернутися в минуле, адже переглядаючи фотографії, ми згадуємо багато чудових моментів життя.

Тому не дивно, що у цього явища є і своє персональне свято - Всесвітній день фотографії, яке відзначають щорічно 19 серпня. Це свято було засновано у 2009 році з ініціативи австралійського фотографа Корске Ара.

Дата свята була обрана в зв'язку з тим, що в цей день в 1839 році широкої громадськості був представлений метод отримання відбитка фото – дагеротипа, фотографії прототипу. Цей винахід належить Луї Жака Манде Дагера, у якого патент на таку перспективну інновацію викупило уряд Франції, воно проголосило його винахід «подарунком світу».

У наступні роки багато вчених продовжувала вдосконалювати процес отримання фотографій, використовуючи різні матеріали і реактиви. У 1861 році Джеймс Максвелл зумів відтворити кольорове фото, а винахід в 1981 році компанією "Sony" цифрової камери, дозволило робити цифрові фотографії і відмовитися від традиційної фотоплівки.


Всесвітній день фотографії - це свято, хто любить фотографувати і фотографуватися! Тому сьогодні сміливо беріть в руки будь-яку техніку, здатну зберегти незабутні моменти і види, і вперед!

Долучайтеся до світе фотографії і залучайте до нього своїх друзів і близьких!





10 серпня – Всесвітній день лева


 Історія Дня лева

    Всесвітній день лева відзначають щорічно 10 серпня. Чому саме в цей день і хто це свято започаткував, на жаль, невідомо. Однак варто зазначити, що перших левів почали утримувати у неволі у 850 році до нашої ери у стародавній Асирії (Ассирія – стародавня семітська держава у північній Месопотамії у ІІ — І тисячолітті до н. е. – ред.).

    Приручені хижаки з Північної Індії жили у будинку Олександра Македонського, який використовував їх, в основному, для гладіаторських боїв. На далекому сході левів зазвичай тримали багатії та індійські принци. У Європі ж ці тварини часто ставали так званою окрасою королівських сімей.

    У XVII столітті представники цього виду з’явились у провідних європейських зоопарках, найбільший з яких, знаходиться у Лондоні.

    У XIX столітті разом з колоніальною торгівлею почала процвітати й торгівля дикими тваринами. В цей час леви були звичайним живим товаром на ринках і продавалися за відносно низькою ціною. Чому? Справа в тому, що африканський континент постачав необмежену кількість тварин для продажу. На жаль, багато з них гинули ще під час транспортування.

     Мисливці за левами вбивали тварин, щоб відчути себе справжніми героями, хизуючись на тлі мертвого звіра. Левів знищували, керуючись принципом «ці істоти погані, а ці – хороші».


День лева та його значення

    У цей день у всьому світі організовуються різноманітні заходи задля привернення уваги людей до цих витончених але сильних представників дикої фауни, адже саме зараз вони знаходяться у найбільшій небезпеці.

    Сьогодні більша частина цих тварин живе на сході та півдні африканського континенту і, на жаль, їх кількість зменшується з року на рік. За оцінками експертів, популяція левів значно скоротилася за останні два десятиліття. Наприклад, в 2005 році приблизна кількість левів варіювалося від 17 до 47 тисяч особин, тоді як в 1970 році їх було понад 100 тисяч. Основними причинами скорочення їх чисельності є зміна клімату, хвороби та бездумна діяльність людини.

   Слід також згадати, що деякі групи левів вважаються повністю географічно ізольованими. У результаті таких просторових обмежень відбувається значне скорочення генетичного різноманіття. Це також одна з основних причин, чому всесвітньо відома організація «Міжнародний союз охорони природи» прийняла важливе рішення визнати цих тварин вразливим видом. У той же час індійський (також називають азійський лев – ред.) підвид лева знаходиться під загрозою зникнення.

   На сьогоднішній день сучасні методи збереження азійських та африканських левів передбачають створення національних парків та безпечних резерватів.

    Людина – головний суперник левів у боротьбі за територію. Справа в тому, що ми забираємо їх споконвічні мисливські угіддя задля вирощування сільськогосподарських культур та випасу худоби, але в замін не можемо запропонувати нових територій. Конфлікти між левами та людьми частішають, і, як результат, левів стає все менше.


Цікаві факти про левів

    Є багато аргументів, які підтверджують неофіційне звання «царя звірів». Лев не найбільший представник сімейства кішок. Тут він поступився тигру. Але все одно, якщо вам пощастить побачити  істоту в природі, ви неодмінно відчуєте страх перед нею. Це справжній звір, що володіє потужним тілом, широкою головою і чотирма м’язистими лапами.

    У дикій природі лев виростає до 2,5 м, а довжина хвоста тварини досягає одного метра. Самці більші за самок у 1,5 рази. Крім того, гордість самців – красива та густа грива. Забарвлення цих тварин варіюється від світло-жовтого до темно-коричневого. Лев озброєний кігтями, довжина яких може становити майже 10 см.

    В зоопарках по всій планеті можна побачити більше 1500 африканських та 150 азійських левів.

   У неволі ці тварини живуть довше, ніж в дикій природі. За словами фахівців, леви живуть до 20 років. Наприклад, знаменитий лев Аполлон із зоопарку Гонолулу помер в 2007 році у віці 22 років. На щастя, його дві молодші сестри, які народилися в 1999 році, все ще живі.

    Леви живуть у великих групах, які називаються прайдами.

    Хоча лева часто називають «Королем джунглів», він живе  лише в лугах і долинах, а не в джунглях.

    Самиці та їх сестри живуть разом все життя, так само як і їхні дитинчата-самиці. Самці, досягаючи зрілості, утворюють свої власні прайди.

    Рев самця лева найгучніший з усіх голосів великих кішок. Його можна почути з відстані 8 кілометрів. Крім того, рев допомагає леву знайти інших представників зграї, а також проголосити свою територію.

     Цікаво, що за гривою можна визначати вік лева. Що темніша у самця лева грива, то він старший. Грива самця лева починає рости приблизно у віці 18 місяців і буде продовжувати рости, поки леву не виповниться 5 років.

    Леви бувають багатьох різних кольорів, у тому числі коричневого, жовто-коричневого, жовтого, білого і навіть рудого.

   У левів неймовірно шорсткий язик, він пристосований, щоб впорядковувати жорстке хутро і відривати м’яку частину від туші здобичі. Тож із зусиллям лизнувши людину, лев може добряче здерти шкіру у тому місці.

16 липня – Всесвітній день змії

 З давніх-давен змія є одним із найстаріших міфічних персонажів і шанується цивілізаціями усього світу. Змії можуть викликати відразу, жахати, або, навпаки, зачаровувати, однак навряд чи є люди, яких ці плазуни залишають байдужими. Цим рептиліям притаманна особлива магнетична краса, що змушує мимоволі захоплюватися ними.  Ви зможете самі в цьому переконатися, розгорнувши  книгу Афоніна М.Є. Світ навколо нас. Змії. У якій зібрані ілюстрації-зображення найяскравіших представників виду. Коротка інформація, що доповнює фото, допоможе дізнатися більше про спосіб життя змій.

 На сьогоднішній день на Землі відомо біля 3458 видів змій, які поширені від напівзамерзлої тундри північної Канади, до вологих тропічних джунглів екватора і більшої частини світового океану. Змії мають найрізноманітніші розміри – від пітонів та удавів які можуть сягати від 10 м., до зовсім маленьких, що можуть вміщатися на монеті діаметром 24,26 мм. Також, змії мають найрізноманітніше забарвлення.

Метою заснування Всесвітнього дня змії – є допомогти людям дізнатись більше про цих плазунів і про те, на скільки важливу роль відіграють ці тварини в екосистемах.




1 коментар:

  1. Я Артур Борис - житель / громадянин Республіки Росія. Мені 52 роки, підприємець / бізнесмен. Я колись мав труднощі з фінансуванням свого проекту / бізнесу, якби не мій хороший друг, який познайомив мене з паном Бенджаміном Лі, щоб отримати кредит від 250 000 доларів США від його компанії. Коли я зв’язався з ними, мені було потрібно лише п’ять робочих днів, щоб процес оформлення кредиту був переведений на мій рахунок. Навіть з поганою кредитною історією вони все ще пропонують вам свою послугу. Вони також пропонують всі види позики, такі як бізнес-позики, позики на житло, особисті позики, кредити на авто. Я не знаю, як подякувати їм за те, що вони зробили для мене, але Бог нагородить їх згідно зі своїм багатством у славі. Якщо вам потрібна термінова фінансова допомога, зв’яжіться з ними сьогодні електронною поштою 247officedept@gmail.com Інформація про WhatsApp ... + 1-989-394-3740

    ВідповістиВидалити