Родзинки-цікавинки

   Хоч футбол вважають спадкоємцем гри з м'ячем родом з Великої Британії, претендентів на прообраз футболу доволі багато. У Стародавньому Римі та Греції, а також у Середньовічній Італії та навіть в ацтеків були ігри зі схожими рисами до сучасного футболу.

 Футбол офіційно заборонений в шести країнах, включаючи Афганістан, Кампучія Гренландію. Цікаво, що футбол дозволений для гри в штаті Юта, США, тільки за умови, що поле розташоване не ближче, ніж в 5 милі від церкви.

 3 листопада 1969 у Великобританії відбувся «самий недисциплінований» в історії футболу матч. Команди «Тонгхемского молодіжного клубу» (Суррей) і «Хау-лі» (Хантс) настільки грубо боролися за місцевий кубок, що арбітру довелося покарати всіх 22 гравців, включаючи одного відправленого в госпіталь, і навіть суддю на лінії.

      Найдовший футбольний матч зіграли 1-3 серпня 1981 два ірландські команди футбольного клубу «Каллінаферсі» у Керрі. Переможець виявився лише через ... 65 годин 1 хвилину.

  Відповідно до останньої редакції 2015-2016 років є всього сімнадцять основних правил гри у футбол.

    Ватикан — одна з восьми міжнародно признаних держав, чия збірна не є членом ФІФА. До складу збірної Ватикану входять гвардійці, бібліотекарі, банкіри та працівники музеїв.

    Історія футболу в Україні сягає вісімнадцятого століття і бере свій початок в місті Одеса, куди його привезли англійські моряки. Саме в Одесі в 1884 році було збудовано перше в Україні футбольне поле.

      Київська команда «Динамо» найтитулованіший футбольний клуб за всю історію СРСР. А також перший представник тогочасного Радянського Союзу, якому вдалось здобути європейський трофей.

  В історії футболу є гравець, який грав під номером “0”. Це марокканець Хішам Зеруалі. Вболівальники “Абердіна” дали йому прізвисько “Zero” і після цього гравець взяв собі футболку з номером “0”.

        Найбільш відвідуваним домашнім матчем збірної України була гра проти Північної Ірландії 2 квітня 1997 року на НСК "Олімпійський". Вона завершилася з рахунком 2:1. Подивитися поєдинок прийшло близько 85 000 глядачів.


20 жовтня -  Міжнародний день кухаря і кулінара
Щорічно 20 жовтня кулінари всього світу відзначають своє професійне свято, який був заснований конгресом Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств в 2004 році.

Професія кухар розвивалася разом з цивілізацією. Перші страви виглядали як обпалені на відкритому вогні напівсирі шматки м’яса або риби.

Могутня середньовічна Європа високо цінувала своїх кухарів. У Франції кухарями вищих рангів ставали лише знатні люди. У Німеччині з 1291 року шеф-кухар був однією з чотирьох найважливіших фігур при дворі.

В Україні приготування їжі довгій час було справою суто сімейною. Відала їм, зазвичай, найстарша за віком жінка в княжій сім’ї. Професійні кухарі вперше з’явилися при дворах, а потім вже в монастирських трапезних. Приготування їжі на Русі виділилося в окрему спеціальність тільки в XI столітті, хоча згадка про кухарів-професіоналів зустрічається в літописах вже в Х столітті.

Розвиток професійної кулінарії пов’язаний з появою підприємств позадомашнього харчування. Виникли вони ще в Стародавній Русі. Спочатку це були корчми, в яких подорожні могли знайти притулок і їжу. Потім з’явилися придорожні трактири — готелі з обіднім залом і кухнею. У той же час поряд з трактирами у великих містах стали з’являтися ресторації.

Приготування їжі — унікальний процес. Рецепт — це лише загальна мапа приготування страви. Баланс смаків, тонкощі і момент, в який необхідно робити ті чи інші дії з продуктами і спеціями, — це ціла симфонія. Оволодіти цим мистецтвом самостійно практично неможливо, завжди потрібна порада людини, яка вміє готувати. Можна сказати, що це вміння передається з покоління в покоління.

6 вересня - День читання книг

    У цей день рекомендують просто сісти, розслабитись і прочитати книгу від корінця до корінця.

      Декілька факторів, які змотивують вас читати:

1. Читання паперових книжок покращує пам’ять та поповнює словниковий запас.

2. Якщо читати по 15 хвилин перед роботою, то значно покращується рівень концентрації.

3. Книга стимулює фантазії та вчить мислити образами.

4. Люди, які читають легше адаптуються у соціумі.

5. Книжки знижують стрес та покращують сон.

6. Дослідники університету Мічигану з'ясували, що люди, які читають щодня по 30 хвилин живуть приблизно на два роки довше, ніж ті, хто не читають взагалі.

7. 30 хвилин читання на день продовжує життя

8. Читати треба щодня, щонайменше 12 років поспіль і не газети чи журнали, а книжки.

9. Для дітей корисна форма читання – 15-20 хвилин на день.

     Як виробити звичку читання кожен день:

          Відстежуйте скільки читаєте щодня.

       Завантажте спеціальні додатки, на яких можна позначити, де саме зупинився та скільки та коли прочитав.

        Прочитуйте кілька сторінок за першої ж нагоди – у черзі до лікаря або по дорозі на роботу.

       Подружіться з людиною схибленою на книжках. Вона точно порадить щось варте уваги.

      Читати перед сном – гарна та корисна звичка, щоб не відволікатися на соцмережі залишайте телефон поза межами спальні.

       Головне – читайте лише те, що вам подобається. Якщо книжка не приносить задоволення, то сміло відкладіть її, не дочитавши.

19 серпня - Всесвітній день фотографії


Фотографія - це унікальне явище, адже на фотознімках можна відобразити події, цікаві моменти, красиві місця, улюблені особи, моменти, які більше ніколи не повторяться. Завдяки їм, можна повернутися в минуле, адже переглядаючи фотографії, ми згадуємо багато чудових моментів життя.

Тому не дивно, що у цього явища є і своє персональне свято - Всесвітній день фотографії, яке відзначають щорічно 19 серпня. Це свято було засновано у 2009 році з ініціативи австралійського фотографа Корске Ара.

Дата свята була обрана в зв'язку з тим, що в цей день в 1839 році широкої громадськості був представлений метод отримання відбитка фото – дагеротипа, фотографії прототипу. Цей винахід належить Луї Жака Манде Дагера, у якого патент на таку перспективну інновацію викупило уряд Франції, воно проголосило його винахід «подарунком світу».

У наступні роки багато вчених продовжувала вдосконалювати процес отримання фотографій, використовуючи різні матеріали і реактиви. У 1861 році Джеймс Максвелл зумів відтворити кольорове фото, а винахід в 1981 році компанією "Sony" цифрової камери, дозволило робити цифрові фотографії і відмовитися від традиційної фотоплівки.


Всесвітній день фотографії - це свято, хто любить фотографувати і фотографуватися! Тому сьогодні сміливо беріть в руки будь-яку техніку, здатну зберегти незабутні моменти і види, і вперед!

Долучайтеся до світе фотографії і залучайте до нього своїх друзів і близьких!

10 серпня – Всесвітній день лева


 Історія Дня лева

    Всесвітній день лева відзначають щорічно 10 серпня. Чому саме в цей день і хто це свято започаткував, на жаль, невідомо. Однак варто зазначити, що перших левів почали утримувати у неволі у 850 році до нашої ери у стародавній Асирії (Ассирія – стародавня семітська держава у північній Месопотамії у ІІ — І тисячолітті до н. е. – ред.).

    Приручені хижаки з Північної Індії жили у будинку Олександра Македонського, який використовував їх, в основному, для гладіаторських боїв. На далекому сході левів зазвичай тримали багатії та індійські принци. У Європі ж ці тварини часто ставали так званою окрасою королівських сімей.

    У XVII столітті представники цього виду з’явились у провідних європейських зоопарках, найбільший з яких, знаходиться у Лондоні.

    У XIX столітті разом з колоніальною торгівлею почала процвітати й торгівля дикими тваринами. В цей час леви були звичайним живим товаром на ринках і продавалися за відносно низькою ціною. Чому? Справа в тому, що африканський континент постачав необмежену кількість тварин для продажу. На жаль, багато з них гинули ще під час транспортування.

     Мисливці за левами вбивали тварин, щоб відчути себе справжніми героями, хизуючись на тлі мертвого звіра. Левів знищували, керуючись принципом «ці істоти погані, а ці – хороші».


День лева та його значення

    У цей день у всьому світі організовуються різноманітні заходи задля привернення уваги людей до цих витончених але сильних представників дикої фауни, адже саме зараз вони знаходяться у найбільшій небезпеці.

    Сьогодні більша частина цих тварин живе на сході та півдні африканського континенту і, на жаль, їх кількість зменшується з року на рік. За оцінками експертів, популяція левів значно скоротилася за останні два десятиліття. Наприклад, в 2005 році приблизна кількість левів варіювалося від 17 до 47 тисяч особин, тоді як в 1970 році їх було понад 100 тисяч. Основними причинами скорочення їх чисельності є зміна клімату, хвороби та бездумна діяльність людини.

   Слід також згадати, що деякі групи левів вважаються повністю географічно ізольованими. У результаті таких просторових обмежень відбувається значне скорочення генетичного різноманіття. Це також одна з основних причин, чому всесвітньо відома організація «Міжнародний союз охорони природи» прийняла важливе рішення визнати цих тварин вразливим видом. У той же час індійський (також називають азійський лев – ред.) підвид лева знаходиться під загрозою зникнення.

   На сьогоднішній день сучасні методи збереження азійських та африканських левів передбачають створення національних парків та безпечних резерватів.

    Людина – головний суперник левів у боротьбі за територію. Справа в тому, що ми забираємо їх споконвічні мисливські угіддя задля вирощування сільськогосподарських культур та випасу худоби, але в замін не можемо запропонувати нових територій. Конфлікти між левами та людьми частішають, і, як результат, левів стає все менше.


Цікаві факти про левів

    Є багато аргументів, які підтверджують неофіційне звання «царя звірів». Лев не найбільший представник сімейства кішок. Тут він поступився тигру. Але все одно, якщо вам пощастить побачити  істоту в природі, ви неодмінно відчуєте страх перед нею. Це справжній звір, що володіє потужним тілом, широкою головою і чотирма м’язистими лапами.

    У дикій природі лев виростає до 2,5 м, а довжина хвоста тварини досягає одного метра. Самці більші за самок у 1,5 рази. Крім того, гордість самців – красива та густа грива. Забарвлення цих тварин варіюється від світло-жовтого до темно-коричневого. Лев озброєний кігтями, довжина яких може становити майже 10 см.

    В зоопарках по всій планеті можна побачити більше 1500 африканських та 150 азійських левів.

   У неволі ці тварини живуть довше, ніж в дикій природі. За словами фахівців, леви живуть до 20 років. Наприклад, знаменитий лев Аполлон із зоопарку Гонолулу помер в 2007 році у віці 22 років. На щастя, його дві молодші сестри, які народилися в 1999 році, все ще живі.

    Леви живуть у великих групах, які називаються прайдами.

    Хоча лева часто називають «Королем джунглів», він живе  лише в лугах і долинах, а не в джунглях.

    Самиці та їх сестри живуть разом все життя, так само як і їхні дитинчата-самиці. Самці, досягаючи зрілості, утворюють свої власні прайди.

    Рев самця лева найгучніший з усіх голосів великих кішок. Його можна почути з відстані 8 кілометрів. Крім того, рев допомагає леву знайти інших представників зграї, а також проголосити свою територію.

     Цікаво, що за гривою можна визначати вік лева. Що темніша у самця лева грива, то він старший. Грива самця лева починає рости приблизно у віці 18 місяців і буде продовжувати рости, поки леву не виповниться 5 років.

    Леви бувають багатьох різних кольорів, у тому числі коричневого, жовто-коричневого, жовтого, білого і навіть рудого.

   У левів неймовірно шорсткий язик, він пристосований, щоб впорядковувати жорстке хутро і відривати м’яку частину від туші здобичі. Тож із зусиллям лизнувши людину, лев може добряче здерти шкіру у тому місці.

16 липня – Всесвітній день змії

 З давніх-давен змія є одним із найстаріших міфічних персонажів і шанується цивілізаціями усього світу. Змії можуть викликати відразу, жахати, або, навпаки, зачаровувати, однак навряд чи є люди, яких ці плазуни залишають байдужими. Цим рептиліям притаманна особлива магнетична краса, що змушує мимоволі захоплюватися ними.  Ви зможете самі в цьому переконатися, розгорнувши  книгу Афоніна М.Є. Світ навколо нас. Змії. У якій зібрані ілюстрації-зображення найяскравіших представників виду. Коротка інформація, що доповнює фото, допоможе дізнатися більше про спосіб життя змій.

 На сьогоднішній день на Землі відомо біля 3458 видів змій, які поширені від напівзамерзлої тундри північної Канади, до вологих тропічних джунглів екватора і більшої частини світового океану. Змії мають найрізноманітніші розміри – від пітонів та удавів які можуть сягати від 10 м., до зовсім маленьких, що можуть вміщатися на монеті діаметром 24,26 мм. Також, змії мають найрізноманітніше забарвлення.

Метою заснування Всесвітнього дня змії – є допомогти людям дізнатись більше про цих плазунів і про те, на скільки важливу роль відіграють ці тварини в екосистемах.6 липня - Всесвітній День поцілунку

Сьогодні, 6 липня, весь світ відзначає найніжніше та наймиліше свято - День поцілунку. Це неофіційне, але дуже цікаве, добре та романтичне свято.

Батьківщиною всесвітнього дня поцілунків вважається Великобританія. Там в кінці XIX століття вирішили, що поцілунок гідний окремого свята.

У всьому світі цей день заведено відзначати різними святковими заходами, конкурсами та змаганнями, так чи інакше пов'язаними з поцілунками. Тож обов’язково поцілуйте сьогодні своїх рідних: дітей, батьків, сестер, братів, а також свою другу половинку, ну і звісно не забудьте про своїх друзів – їм також буде приємний такий знак уваги.

Пропонуємо Вам декілька цікавих фактів про поцілунки.

А ви знали що: 

Французький поцілунок є еліксиром молодості. Під час цього приємного процесу задіяно три десятки лицьових м’язів. Завдяки посиленому кровопостачанню, поліпшується тонус тканин, сповільнюється процес старіння клітин і розгладжуються дрібні зморшки.

Губи у дві сотні разів чутливіші кінчиків пальців. Стимуляція нервових закінчень на слизовій оболонці покращує вироблення гормонів – нейропептидів, завдяки яким під час поцілунку людина забуває про тривоги і відчуває себе щасливим.

У середньовічній Італії чоловік, що поцілував дівчину на вулиці, повинен був на ній одружитися. У деяких місцях поцілунок досі є злочином. У штаті Індіана один із законів свідчить, що вусатим чоловікам заборонено цілувати “людську істоту”.

Ви ніколи не побачите поцілунків в японському кіно. У Піднебесній поцілунки на людях – верх непристойності.

Тварини теж цілуються. Найбільш схожий на людський – поцілунок шимпанзе. Цілуються в губи також канадські дикобрази.

26 червня - День народження зубної щітки

   


    Зубна́ щі́тка — пристосування для чищення зубів і масажу ясен. Як правило, застосовується з використанням зубної пасти. Сучасні зубні щітки різноманітні за формою. Їх робоча поверхня складається з синтетичного або натурального волокна різного розміру і жорсткості. Також випускаються електричні зубні щітки.

     Гігієна рота має велику історію, що підтверджено археологічними розкопками, в процесі яких були виявлені різні пристосування для чищення зубів (зубочистки і т. ін.). У ісламському світі здавна увійшов до вживання спеціальний корінь з дезинфікуючими властивостями. Він був введений у вживання Пророком Мухаммедом, завдяки чому чищення зубів в ісламських країнах це звичайна норма гігієни порожнини рота ось вже більше 14 століть. Це на 12-13 століть раніше виникнення цієї елементарної норми в Європі. У Київській Русі зуби чистили дубовими пензликами. І у наш час продаються такі «зубні щітки» з гілочок дерева «нім» і «арак». Для чищення зубів досить зачистити гілочку від кори і пожувати. Розмочалені волокна з успіхом очищають зуби, а сік, що виділяється, має дезинфікуючу дію (вбиває до 80 % бактерій) і відмінно зміцнює зуби і ясна. На основі соку цього дерева навіть випускаються зубні пасти.

Виробництво зубних щіток розпочате в 1780 році англійцем Вільямом Едісом.

Перший патент на зубну щітку був отриманий американцем Уодсвортом в 1850 році, але масове виробництво в Америці почалося лише в 1885 році. У цих щіток руків'я було зроблене з кістки, а сама щітка була з щетини сибірського кабана. Це був не найкращий матеріал: щітка погано сохнула, крім того усередині натуральної щетини є порожнина і в ній можуть розмножуватися бактерії.


У 1938 році компанія DuPont уперше замінила тваринну щетину на синтетичні волокна з нейлону.

Перша електрична щітка, Broxodent, була запропонована Squibb Pharmaceutical в 1959 році.

У січні 2003 року американці назвали зубну щітку винаходом номер один в списку винаходів, без яких вони не змогли б прожити, залишивши позаду автомобіль, персональний комп'ютермобільний телефон і мікрохвильову піч.

Перша електрична щітка була розроблена в 1939 році в Швейцарії, але почали продавати електричну щітку тільки в 1960-х під маркою Broxodent. У 1961 General Electric виводить на ринок безпровідну електричну щітку із заряджанням і голівкою, що рухається вгору-вниз.

У 1987 році з'явилася перша обертова щітка для домашнього використання Interplak. Нині випускається безліч варіантів цієї моделі.

Деякі дослідження показали, що обертові щітки заганяють зубний наліт під ясна, так що доцільність і ефективність електричних щіток до кінця не доведена.

9 червня - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДРУЗІВ

День друзів – одне з найцікавіших і найбільш душевних свят у міжнародному календарі. Присвячується цей день  друзям і близьким людям, які завжди підтримають й не залишать у біді.

Традиційно 9 червня у всьому світі відзначають Міжнародний День друзів. Ідею святкування цього дня підтримали в американському Конгресі в 1935 році. У 1958 році, делегати ООН також підтримали створення Дня друзів.

Свято набуло особливої популярності із поширенням соціальних мереж. Адже “френдів” у соцмережах завжди більше, ніж тих, з ким можна часто бачитися.

День друзів – чудовий привід привітати своїх “віртуальних друзів”, нагадати їм, що вони важливі для вас.

Також у цей день варто згадати тих, хто ділить з вами радості та невдачі, друзів, без кого життя втратило б барви. У День друзів люди радують одне одного словами любові та підтримки.

Цитати відомих людей про дружбу

Нещасні не мають друзів. (Джон Драйден)

Без дружби ніяке спілкування між людьми не має цінності. (Сократ)

Довіра — перша умова дружби. (Жан де Лабрюйєр)

Без справжньої дружби життя — ніщо. (Цицерон)

Друг — це найкраще, що в тебе може бути, і найкраще, чим можеш бути ти. (Дуглас Пейджест)

Дружба — найнеобхідніше для життя, так як ніхто не побажає собі життя без друзів, навіть якщо б він мав усі інші блага. (Аристотель)

Дружба робить час процвітання прекраснішим і полегшує горе тим, що дає можливість розділити його з другом. (Цицерон )

Дружба і довіра не купуються і не продаються. (Г. Троєпольський)

Дружба подвоює радості і скорочує наполовину прикрості. (Ф. Бекон)

Дружба є рівність. (Піфагор)

Хороші друзі дістаються тому, хто сам уміє бути хорошим другом. (Нікколо Макіавеллі)

Обирай друга, не поспішаючи, ще менше квапся проміняти його. (Бенджамін Франклін)

Дружба може з'єднувати лише гідних людей. (Цицерон)

Дружба не такий жалюгідний вогник, щоб погаснути в розлуці. (Йоганн Фрідріх Шиллер)

Дружба не послуга, за неї не дякують. (Г. Державін)

Друг — це перш за все той, хто не береться судити. (Антуан де Сент-Екзюпері)

Хороший друг зберігає секрети. Кращий друг допомагає зберігати секрети. (Лорен Олівер «Перш, ніж я упаду»)

Залишитися без друзів — найгірше після злиднів, нещастя. (Даніель Дефо)

Де б ми не були, з друзями завжди відчуваємо себе як вдома. (Генрі Драммонд)


29 квітня - Міжнародний день танцю 

   Міжнародний день танцю відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера.  Ось кілька цікавих фактів про різні стилі танців:

 1. Мерінга. У цьому стилі танцю основні рухи схожі на ходу кульгавого. А от головною родзинкою цього танцю є легкі еротичні рухи.

 2. Сальса. Дівчина повинна повністю імпровізувати, слідуючи за своїм партнером. Главою сальси є саме партнер, дівчина ж повинна просто насолоджуватися танцем. Існує легенда, що свідчила про те, що сальсу Касіно почали танцювати в ігрових закладах, які закрила влада. Це сталося після кубинської революції. 

3. Танго. Від африканських спільнот в Буенос-Айресі і з`явився цей танець. Назва взяла свій початок від танцю під звуки барабана. А саме слово «танго» приписують нігерійському народові ібібіо. Спочатку танго танцювали тільки чоловіки. Таким чином вони привертали до себе увагу жінок. 

4. Танець живота.  В Х столітті цей танець принесли з собою цигани Гаваза з Індії на близький схід. На сьогоднішній день експерти нараховують приблизно 50 стилів східного танцю живота.

 5. Хіп-хоп. Батьківщина хіп-хопу - Південний Бронкс, в Нью-Йорку. Почали танцювати його в 1980-х роках минулого століття. До хіп-хопу відносяться такі напрямки, як крамп, waving, брейк данс і C-Walk. 
 
6. Бачата. Серед танцюристів існує вислів: якщо ви жодного разу не танцювали бачату, то ви взагалі не танцювали. Мета танцю - контакт партнерів, і чим тісніший, тим краще. Як таких власних рухів танець має небагато. А ось перекидання партнерки з боку в бік і бічні проходи використовуються дуже часто.
 
7. Вальс. Для того, щоби взяти участь у благородних зборах або ж потрапити на віденський різдвяний бал, вам просто необхідно вміти танцювати вальс.

 8. Ча-ча-ча. Цей танець відомий як «танець кокеток». Таку назву танець отримав через те, що в ньому обов’язкові виразні рухи стегнами. 

 день сну

Кожної третьої п’ятниці березня людство святкує Всесвітній день сну. Так Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) звертає увагу на проблеми зі сном у людей. Адже, за статистикою структури, кожен другий дорослий житель Землі має з ним проблеми.

 До цього цікавого дня пропонуємо 10 цікавих фактів про сон, які не усі знають.

 * Для того, щоб виспатися, зазвичай потрібно від 6 до 8 годин на добу. Однак близько 5% людей у світі можуть на це витрачати лише чотири години. Цю «суперсилу» вони мають завдяки мутації в гені DEC2. Такою людиною, зокрема, є Дональд Трамп. Він спить по 4-5 годин на добу.

  * Якщо так вже сталося, і людина не виспалася уночі, то найкращий час для денного сну – між 14:00 та 16:00. Такий відпочинок допоможе відновитись організму та підвищує творчий потенціал.

  * Своїм сном можна керувати. Людина може увійти в усвідомлений сон – це сновидіння, коли особа розуміє, що спить, і може керувати сюжетом сну. Для того, щоб створити умови для такого сну, існують певні спеціальні методики.

  * Один з неприємних станів під час сновидіння – сонний параліч. Це стан, коли м’язи людини паралізує до засинання або після пробудження, і людина взагалі не може порухатися. Він може супроводжуватися різноманітними зоровими, слуховими або тактильними галюцинаціями.

  * Ще одне цікаве явище під час сну – здригання тіла. Воно надзвичайно поширене серед людей і взагалі не є шкідливим. А ще у нього цікава назва – «гіпнотичні ривки».

 * Природний сон людини має дві фази – повільну та швидку. Повільний сон проходить 4 стадії: дрімоту, поверхневий сон, сон помірної глибини та глибокий сон. Після цього фаза повільного сну завершується зміною пози, і людина переходить у швидкий сон, де відбуваються сновидіння.

  * Повільна та швидка фази формують цикл, який триває 1,5 години і повторюється. Щоб виспатися і не почуватися «вбитим», корисно прокидатися саме на закінченні циклу сну. До прикладу, якщо людина лягла о 22:00, вона чудово себе почуватиме в разі прокидання о 5:30, 7:00 або ж 8:30, бо це саме той час, коли черговий 1,5-годинний цикл сну завершиться.

  * Якщо людина спатиме 12 ночей поспіль лише по шість годин, то матиме проблеми. Стан організму буде таким, як при 0,1% алкоголю в крові – погіршення пам’яті, не дуже виразне мовлення тощо.

  * Свого часу ВВС повідомляло, що військові дослідники виявили, що, якщо ви виспитеся заздалегідь (до прикладу, лягаючи спати раніше протягом декількох днів), позбавлення сну не буде таким важким.

 * А близько третини свого життя людина проводить під час сну. Саме стільки відпочинку нам потрібно, щоб добре прожити решту свого  життя.

Всесвітній день сірника

      Коли й хто вигадав це свято – невідомо, але те, що сірники сьогодні залишаються одним із найпростіших засобів добування вогню – це факт.

Сучасні технології зробили крок далеко вперед, але до цих пір така проста річ як сірник залишається нашим помічником, який економить сили і час. Чиркнув сірником об коробку, і вона горить. Але ж колись добути вогонь було дуже важким заняттям, його отримували за допомогою тертя або висікання.

Найперші сірники були винайдені хіміком Шапселем у Франції в 1805 році. Щоб такий сірник запалився, використовували лінзу або крапельку сірчаної кислоти. Тому такі сірники були досить небезпечними. І ось в 1847 році вчений і хімік Бетхер створив безпечні сірники, якими ми користуємося донині. У 1851 році такі сірники почали виробляти в Швеції, і тому довгий час їх називали «шведськими сірниками».

Що ж являє собою сучасний сірник? Це дерев'яна паличка (найчастіше з осики) з особливою горючою сумішшю на одному з кінців. До складу сірникової головки входить не тільки сірка, як думає більшість людей. Там міститься бертолетова сіль, хромпик, пиролюзит, цинкові білила, залізний сурик, клей, мелене скло і, звичайно ж, сама сірка.

Крім звичайних побутових сірників існують мисливські (стійкі до вітру та дощу), термічні (горять з більш високою температурою), камінні (відрізняються своєю довжиною), сигаретні, сигнальні (мають кольорове полум'я), а також декоративні. Матеріалом для сірникової палички може служити не тільки дерево, але і віск або картон. Існують такі сірники, які можуть запалитися, якщо їх потерти об будь-яку поверхню, не обов'язково об коробок.

На сьогоднішній день для сірників знайшли й інше застосування, крім основного. Умільці роблять із сірників вироби, дітей вчать рахунком на прикладі сірників (замість рахункових паличок), їх використовують для фокусів, замість зубочисток, ватних паличок і т.д. 

Всесвітній день компліменту

У перший день весни, 1 березня святкуємо цікаве та дивне свято - день компліменту.

Точно невідомо, коли і звідки він з'явився, але ось його ідея так сподобалася людям, що його підхопили і популяризували досить широко.

Комплімент – це французьке слово, що означає хвалу і схвалення, виражені приємними і схвальними словами.

Щирий комплімент, сказаний від душі, може творити справжні чудеса. Адже людина – особистість соціальна, їй важливо знати думку оточуючих про її вчинки і поведінку. І якщо вона отримує позитивну оцінку своїм діям, це відповідно підвищує її самооцінку і впевненість в собі, а крім того, дарує гарний настрій і оптимізм.

Також комплімент може стати приводом для приємного знайомства, допомогти розрядити напружену обстановку в колективі, налагодити доброзичливі стосунки з людьми.

Тож долучаємося до Всесвітнього дня компліменту,  відволікаємося у цей день від власних проблем та звернутаємо увагу на оточуючих нас людей, знаходимо у них якісь позитивні якості, за які їх можна похвалити, і від чистого серця говоримо їм приємні слова компліменту. Намагаємося бути ввічливими, уважними і чемними. І, можливо, така звичка закріпиться у нас не тільки в свято компліменту, а й в усі інші дні в році.


 
   
1 коментар:

  1. Я Артур Борис - житель / громадянин Республіки Росія. Мені 52 роки, підприємець / бізнесмен. Я колись мав труднощі з фінансуванням свого проекту / бізнесу, якби не мій хороший друг, який познайомив мене з паном Бенджаміном Лі, щоб отримати кредит від 250 000 доларів США від його компанії. Коли я зв’язався з ними, мені було потрібно лише п’ять робочих днів, щоб процес оформлення кредиту був переведений на мій рахунок. Навіть з поганою кредитною історією вони все ще пропонують вам свою послугу. Вони також пропонують всі види позики, такі як бізнес-позики, позики на житло, особисті позики, кредити на авто. Я не знаю, як подякувати їм за те, що вони зробили для мене, але Бог нагородить їх згідно зі своїм багатством у славі. Якщо вам потрібна термінова фінансова допомога, зв’яжіться з ними сьогодні електронною поштою 247officedept@gmail.com Інформація про WhatsApp ... + 1-989-394-3740

    ВідповістиВидалити