субота, 10 квітня 2021 р.

Зіркове небо нас таємницями манить

12 квітня весь світ відзначає День авіації і космонавтики. Ця пам’ятна дата присвячена першому польоту людини в космос. Цей день є особливим -  день тріумфу науки і всіх тих, хто сьогодні трудиться в космічній галузі.

   Як свято День космонавтики —  був встановлений Указом Президії Верховної Ради СРСР від 9 квітня 1962 року, а міжнародний статус отримав у 1968 році на конференції Міжнародної авіаційної федерації. З 2011 року він має ще одну назву — Міжнародний день польоту людини в космос. Про що 7 квітня 2011 року на спеціальному пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята офіційна резолюція  з нагоди 50-річчя першого кроку в справі освоєння космічного простору. Співавторами резолюції стали понад 60 держав.

 12 квітня 1961 року громадянин Радянського Союзу старший лейтенант Ю. А. Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі , відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Політ, що тривав всього 108 хвилин, став потужним проривом в освоєнні космосу. Ім’я Юрія Гагаріна стало широко відомим в світі, а сам перший космонавт достроково отримав звання майора і звання Героя Радянського Союзу.

  Як відомо, перш ніж в космічний корабель сів чоловік, в політ були відправлені чотириногі друзі людини. В серпні 1960 року радянський космічний корабель «Восток» з собаками Білкою і Стрілкою на борту здійснив добовий політ з поверненням на Землю.

   До цієї події пропонуємо вам здійснити космічну мандрівку зірковим небом та дізнатися про таємниці, яким воно нас манить.

   Більш детальнішу інформацію по даній темі знайдете у матеріалах книжкової виставки «Дивовижний Всесвіт», яка представлена у читальному залі бібліотеки.

Тож цікавого та чудового перегляду!

Немає коментарів:

Дописати коментар