Бібліотечні видання



       Одним із видів роботи бібліотеки з метою  популяризації літератури - є видавнича діяльність: випуск брошур, буклетів, рекламних плакатів, методичних рекомендацій, бібліографічних списків, тощо. Вони присвячуються вагомим літературним подіям, відомим письменникам та визначним діячам української культури, пропагують здоровий спосіб життя, презентують нові надходження до бібліотеки.

Велична сподвижниця України: бібліографічний покажчик до 150 річниці  від дня народження української письменниці Лесі Українки.


Вірний син свого народу: інформаційно - бібліографічний список до 155 річниці від дня народження українського історика, політичного діяча Михайла Грушевського.


Про діяльність народознавчого клубу "Роксолана" розповість путівник РОКСОЛАНА. 


 Вічний дух, що тіло рве до бою: інформаційно – бібліографічний покажчик до 165 річниці від дня народження відомого українського  письменника, вченого, громадського діяча  Івана Франка

 «Я душу пустив у душу народу…» : бібліографічний список  до 150 – річчя від дня народження українського письменника Василя Стефаника



Про дитячу періодику бібліотеки розповість рекомендаційний список "Дитячі журнали ХХІ століття".

 
З дивовижною країною Китай користувачів ознайомлять інформаційні закладки "Дивовижний Китай".
 
До 250-ї річниці від дня народження українського письменника Івана Котляревського підготовлено інформаційно-бібліографічний список "Веселий мудрець, Іван Котляревський", який ознайомить користувачів бібліотеки з творчістю письменника.


 
До 25-ї річниці затвердження Національного прапора, малого Гербу та Державного гімну України видано інформаційно-бібліографічний список літератури "Символи, які об'єднують".
 Мета даного видання – ознайомити читачів із державними символами України, формувати орієнтири на загальнолюдські цінності; збагатити і поглибити знання з історії України, пробуджувати почуття національної гордості й любові до своєї держави, свого народу.

     

До 185-річчя від дня народження відомого українського письменника Степана Васильовича Руданського підготовлено інформаційно-бібліографічний список літератури "Лицар українського слова". У списку подано короткий екскурс  у життєвий та творчий шлях письменника, а також перелік його творів та літературно-критичних праць, присвячених  Степану Руданському.
 

"Таємничий та незбагнений Гоголь" : Інформаційно-бібліографічний список літератури присвячений 210 – річниці з дня народження українського та російського письменника Миколи Гоголя.
Завдяки цьому списку користувачі матимуть змогу познайомитися з творчістю письменника та літературою, наявною у фондах бібліотеки.

 
 "В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім - Батьківщина"  Ліна Костенко.
 
 
     Слова відомої поетеси  стали епіграфом до нового бібліотечного видання. "Вітрила надії" - це щомісячна газета започаткована в січні цього року, яка відображає події у світі літератури, мистецтва, культури  , життя бібліотеки та її користувачів, їхню творчість.
 
 
    З метою популяризаціїї діяльності нашої книгозбірні нами розроблена ціла низка рекламної продукції: листівки, флаєри, візитівки, календарі, закладки та інше.



 



 
До 105-ої річниці від дня народження видатної шведської письменниці Астрід Ліндгрен розроблений рекомендаційний список "Чарівниця, яка мешкає всюди"




 До 100-річчя від дня народження українського поета-пісняря  Андрія Самійловича Малишка підготовлений бібліографічний список, який ознайомить користувачів з життєвим та творчим шляхом письменника, літературою, наявною у фонді нашої книгозбірні.


До 385-ої річниці від дня народження Шарля Перро створено буклет, який в якому представлено цікаві факти із життя та творчості відомого казкаря світу.


Дуже значимим для людей з інвалідністю має забезпечення вільного доступу до інформаційних ресурсів Інтернет, так як це збільшує життєво важливий простір спілкування, яке для людей цієї категорії має і реабілітаційний характер. Тому дя кращого орієнтування в мережі Інтернет бібліотекарі підготували інформаційно-рекомендаційний список веб-сайтів "Віртуальний кошик", який допоможе у спілкуванні та пошуку необхідної інформації.

До 75-ої річниці від дня народження Василя Стуса бібліотекарями розроблено бібліографічний список "Стежка до його серця".


Для детальнішого ознайомлення читачів із правилами БібліоІнтернету, розроблено інформаційний буклет.


До 110-ої річниці від дня народження української письменниці Наталі Львівни Забіли, видано бібліографічний список, який ознайомлює користувачі книгозбірні з відомостями про поетесу та списком її творів, які наявні в бібліотеці.



З метою популяризації роботи книгозбірні підготовлено кишенькові календарі та путівник.




Співпраця із вихованцями  Барського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями "Еверест" , стала поштовхом до написання досвіду "Даруйте, друзі, доброту!" та створенню календаря.



До 95-ої річниці від дня народження українського письменника та педагога Василя Олександровича Сухомлинського презентовано рекомендаційний список, який знайомить читачів бібліотеки із життєвим та творчим шляхом письменника, вміщує в собі список тих книг, які є у фонді бібліотеки.


Для ознайомлення користувачів бібліотеки із біографічними  відомостями та  творчістю Платона Воронька, якому виповнилося 100 років, виготовлено інформаційний бібліографічний список "Його привабило мистецтво слова".
До 105-ої річниці від дня народження Марії Оксентіївни Приймаченко розроблено пам'ятку "Сонячний світ творчості Марії Приймаченко", за допомогою якого можна дізнатися про долю художниці та ознайомитися із її творами мистецтва.
З метою вшанування  пам'яті та популяризації творчості Тараса Григоровича Шевченка працівниками книгозбірні розроблено серію інформаційних закладкок "Не вмирає душа наша, не вмирає доля". Використовуючи їх, читачі бібліотеки зможуть дізнатися про Шевченка як поета і художника, його зв'язок із музикою, детальніше дізнатися про премію ім.Т.Г.Шевченка, ознайомитися із сайтами, на яких можна знайти інформацію про Т.Шевченка.

З метою популяризації  роботи бібліотеки підготовлено рекламну продукцію: прапорці, флаєри, закладки.

 Для ознайомлення читачів бібліотеки із творчістю відомого українського письменника Богдана Чалого та до 90-ої річниці з дня його народження, підготовлено рекомендаційний список "Безмежно відданий дитинству", який знайомить користувачів із життєвим та творчим шляхом письменника, а також вміщує список тих книг, які є в фонді нашої книгозбірні.

17 вересня відзначалося 150 років з дня народження письменника-земляка Михайла Коцюбинського. Частину своїх дитячих років він провів на Барщині. Саме свідчення про ці події і лягли в основу інформаційно-бібліографічного списку "Пейзаж людини" від митця слова".


Автору поезії "Два кольори", яка пізніше стала народною піснею, Дмитру Павличку в цьому році виповнилося 85 років. До цієї події в бібліотеці створено бібліографічний список "Два кольори поезії". 


Один із яскравих митців української письменності, який наповнив її щирим та позитивним гумором, Остап Вишня народився 11 листопада 125 років тому. Окремі факти його біографії та список творів, які наявні у фондах бібліотеки, розміщені у спеціальному бібліографічному списку "Веселий пересмішник". 



Ще одна відома дата жовтня - 70 років з моменту визволення України від німецьких загарбників. Бібліотекарями було підготовлено інформаційно-бібліографічний список, у якому наявні відомості про Барщину в роки війни: від моменту захоплення й до визволення.