пʼятниця, 31 травня 2013 р.

Первоцвіт добра і любові

           Саме під такою назвою спільно з відділом юстиції нашого району в бібліотеці організована книжково-ілюстративна виставка, приурочена Дню захисту дітей, який  святкує увесь світ 1 червня.
Це свято проголошено ще в далекому 1949 році. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини — одним із пріоритетів у своїй діяльності. В 1959 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини. В Україні цей день відзначають із 1998 року.
       У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини. Із 27 вересня 1991 року для України набула чинності Конвенція Організації Об'єднаних Націй про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок, сприяти наданню їй відповідних можливостей для цього. Цією конвенцією також чітко визначено, що дитина має право на захист від фізичного та психічного насильства.
        За допомогою літератури, представленої на виставці, читачі зможуть дізнатися про необхідність захисту прав дитини, навчитися правилам власної безпеки, а також  розвивати уміння, відстоювати свої права.

Немає коментарів:

Дописати коментар