понеділок, 8 вересня 2014 р.

У пошуках невмирущого кадру


Його називали «живим акумулятором ідей», мрійником і фантазером, пророком, який говорить «про те, що колись буде». Його думки стосувалися пошуку краси у природі, у соціумі, у людських відносинах. Його фільми отримали премії відомих міжнародних кінофестивалів та величезну масу позитивних відгуків від знаменитих сучасників. Його звали Олександр Довженко. Цього року виповнюється 120 років з його дня народження.

Дитинство майбутнього режисера проходило серед казкової природи Придесення, колоритних постатей, житейських трагедій і свят своїх земляків. Пізніше усі ці дитячі враження стануть хрестоматійними, втілившись на сторінках кіноповісті «Зачарована Десна».
До 33 років Олександр Довженко встиг себе спробувати в різних сферах людської діяльності. Спершу він вчителював, згодом воював у складі Червоної армії, ще пізніше працював художником, ілюстратором-карикатуристом. Але своє істинне призначення він знайшов у кіномистецтві. Поряд з майже двома десятками фільмів Довженко залишив нащадкам ще й ряд літературних творів, більшість яких належала до жанрового новотвору - кіноповісті.
Саме його надчутливість дозволила створити опоетизовану симфонію драматичних часів, коли, здавалося, потрясаються основи буття. Відомо, як греки надзвичайно ревно ставилися до своєї легендарної історії, але після смерті О.Довженка вони шанобливо назвали його Гомером ХХ століття. У своїх художніх сповідях митець наближається до найкращих традицій української народної творчості: ліризм, емоційність, філософська заглибленість думки, романтична піднесеність і патетична пристрасність насичують і струмують у кожному слові чи кадрі художника.


З нагоди пам’ятної дати від дня народження письменника та режисера у бібліотеці створено виставку-ретроспективу  «У пошуках невмирущого кадру». Крім власне творів Довженка, біографічних та методичних джерел, для читачів представлено прижиттєві фотографії митця та кадри з його найвідоміших фільмів «Арсенал», «Звенигора» та «Земля».  


Немає коментарів:

Дописати коментар