середа, 22 січня 2014 р.

Тільки в єдності наша сила

     Одною із патріотичних  сторінок історії нашої держави є День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.


Сьогодні, після двох десятків років Незалежності, проблема соборності України залишається не менш актуальною. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.
На полях Першої світової війни відбувалося братання Українських січових стрільців, що воювали у складі війська Австро-Угорщини, та українців-вояків армії Російської імперії. Згодом усвідомлена необхідність єдності змусила українські західні регіони до проголошення самостійності з метою возз’єднання з Українською Народною Республікою.
21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
З метою ознайомлення  учнів з історією Дня соборності України, прищеплення поваги до минулого Батьківщини, виховання національної свідомості та почуття гідності бути громадянином України, любові до рідного краю, його історичного минулого і сучасності у бібліотеці підготовлено патріотичну сторінку «Лише одна на світі Україна», яка включає організацію книжкової виставки «Єднаймося заради України», біля якої проводились інформаційні хвилини, бесіди, що розкривали поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження інтересу до  вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини.
 
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар