понеділок, 4 червня 2018 р.

Дивак з дитячим серцем

Під такою назвою у бібліотеці організовано викладку літератури про життєвий та творчий шлях українського дитячого письменника Бориса Панасовича Комара, якому 5 червня виповнилося б 90 років від дня народження.


 Народився Борис Панасович 28 червня 1928 року в селі Хощівцях на Полтавщині у сім’ї хліборобів.
Вчився хлопець у сільській, а згодом у Хорольській середній школі. Мав неабиякі здібності, випускав чудові стінгазети. Любов до художнього слова Борису значною мірою прищепила мати. Як згадує письменник, вона знала безліч пісень. Співала, коли топила в печі та варила їсти, пряла, доїла корову, полола город… Навіть на похорон запрошували її оплакувати небіжчика співучим голосом… А скільки казок знала! На жаль, матері судилося коротке життя: вбила блискавка, коли в грозу заганяла гусенят зі ставу до повітки.
 Будучи підлітком, Борис кілька разів сам мало не загинув. Одного разу в роки війни він з друзями викрав чимало книжок з підводи, якою німці перевозили шкільну бібліотеку до місця спалення. Звичайно, якби фашисти зловили, не помилували б. Іншого разу двоюрідний брат дав Борисові подивитися гарну запальничку, а вона вибухнула, адже була виготовлена німцями для того, щоб убивати й калічити. На щастя, обійшлося лише втратою двох пальців. Та пізніше через цю ваду юнака не прийняли до залізничного технікуму. Йому пролягла дорога до Харківського, а згодом Київського університету, філологічний факультет якого Борис Панасович закінчив 1951 року.
Перша книжка Бориса Комара — «Незвичайне полювання» — вийшла в 1956 році. Пізніше письменник потішив юних читачів новими виданнями: «Босонога ватага», «Векша», «Як Горобець переміг Наталочку», «Весела дорога», «Уперте теля», «Диваки», «Мандрівний вулкан», «Бджолиний мед». Борис Комар — людина чуйна, вразлива — тонко реагує на красу, на людські стосунки. Навіть у зрілому віці письменник зберіг щось дитяче, безпосереднє, уміє захоплюватися і дивуватися таким дрібницям, на які дорослі рідко звертають увагу.
За значний внесок в дитячу літературу Борисові Комару присуджено премію імені Лесі Українки. Та найбільша нагорода — велика популярність творів письменника серед читачів.

Немає коментарів:

Дописати коментар