середа, 30 серпня 2017 р.

Зі сторінки на екран

Завжди цікаво перечитувати улюблені книги, але не менш захоплююче переглядати яскраві екранізації творів, знайомлячись з героями крізь призму бачення режисера. Коли читаєш книгу - уява буквально з перших сторінок малює образи героїв і видуманих світів у найменших деталях.  Фільм, знятий за мотивами книги, іноді передає сюжет і образи героїв дуже вдало, а інколи розчаровує.
До дня українського кіно, яке відзначаємо у другу суботу вересня,  працівники бібліотеки вирішили нагадати читачам саме про яскраві зразки кінематографу, знятого на основі літературних творів. Для цього організували книго-кіно-мандрівку «Зі сторінки на екран», в якій відвідувачі книгозбірні матимуть змогу ознайомитися з історією українського кіно, найвідомішими акторами та фільмами.
 Особлива увага приділена книгам, які були успішно екранізовані, зокрема: романам Павла Загребельного «Роксолана», Івана Франка «Захар Беркут», Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків», Лесі Українки «Лісова пісня», Олександра Довженка «Зачарована Десна» та іншим.
Також згадали імена режисерів та акторів, які формували вітчизняне кіно та перетворили його в унікальний елемент української культури: Олександр Довженко, Сергій Параджанов, Іван Миколайчук, Леонід Биков, Юрій Іллєнко. Ці імена викликають захоплення не одного покоління, титрами проходять через усе життя народу, несучи потужну енергетику, сконцентровану в геніальних картинах.             

Немає коментарів:

Дописати коментар