пʼятниця, 23 травня 2014 р.

Cтежками слов’янської писемності та культури

     Писемність, мова – то є душа кожної нації, її святощі, її найцінніший скарб. В мові – наша давня й нова культура, ознака нашого національного визнання.
     Щорічно 24 травня всі слов’янські народи відзначають День слов’янської писемності й культури, коли вшановують святих рівноапостольських – першовчителів Кирила і Мефодія, які створили писемність, здійснили переклад богослужбових книг з грецької мови на слов’янську, поширювали християнське вчення. Відома і приблизна дата виникнення нашого письма. За свідченням середньовічного ученого Чорноризця Храброго це сталося 863 р. Щоправда, то була глаголиця (давня система слов’янського письма, укладена Святим Кирилом), як вважають учені сьогодні, - абетка, яка за накресленням літер не мала аналогів у світовій практиці й точніше передавала звукову особливість мови, ніж кирилиця (вдосконалена система письма, названою на честь Кирила), що, напевне, з’явилася трохи пізніше й побудована головним чином на основі грецького письма.
     Тому з нагоди Дня слов`янської писемності й культури в бібліотеці  була проведена бібліотечна година «Писемність і книга», в ході якої учні 4-Б класу НВК-гімназії №2 ознайомились із виникненням писемності та відомостями про засновників слов'янської   азбуки - братів Кирила та Мефодія, про те як взагалі виникла книга, як виникла наша рідна  українська, бо вона є однією із слов’янських мов. А також діти мали можливість позмагатися в знаннях з рідної мови, приймаючи участь у мовних вікторинах та іграх.
     Насамкінець школярі ознайомились з книжковою виставкою-інсталяцією «Спочатку було Слово», яка знайомить з  матеріали про життя та просвітницьку діяльність братів Кирила та Мефодія, Євангеліє на старослов’янській мові, історію та становлення слов’янської мови. 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар